in

Hayvanlara İşkence Uyguladığı İddia Edilen Barış Karaöz Tutuklandı

Eyüp’te ormana topladığı hayvanlara işkence ettiği iddia edilen Barış Karaöz tutuklandı.

İstanbul Eyüp’te bulunan İhsaniye Ormanında yaptığı kaçak barınakta yaklaşık 300 köpeğe bakan Barış Karaöz hakkındaki geçen hafta kan donduran iddialar ortaya atılmıştı. Karaöz’ün hayvanlara bakmadığı, veteriner hekime götürmek yerine kendince tedavi yöntemleri uyguladığı, cins hayvanları çiftleştirip sattığı iddia ediliyor. Tüm bu iddiaların ardından Jandarma ve Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü, Karaöz’ün ve köpeklerin yaşadığı alana baskın yapmıştı. Ancak Barış Karaöz sözde saklı cenneti terk etmiş köpekleri de farklı noktalara dağıtmıştı.

Tutuklandı

1 haftadır aranan Karaöz dün gece yakalandı. Farklı suçlardan araması ve kesinleşmiş hapis cezası olan Karaöz tutuklanarak Metris Cezaevine gönderildi.

Karaöz’ün kaçırdığı hayvanlardan bir kısmına Eyüp Janrma Komutanlığı ulaştı. Bulunan hayvanların neredeyse hepsinin uyuz olduğu ve çok zayıf oldukları gözlendi. Ağaçlara zincirle bağlanan köpeklerinin hiçbirinin önğnde ne su ne de mama kapı vardı. Köpeklerden bazılarının cesedenin dereye atıldığı tespit edildi. 9 Köpek ve 3 eşek koruma altına alındı. Sohayko Derneği bölgedeki diğer köpekleri bulmaya çalışıyor.

Korkuç İddialar: Hayvanlar için Saklı Cennet mi ? Cehennem mi?

Türkiye’nin Hayvan Haber Sitesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beysehir Golundeki Can Kayiplarinin Sebebi Ortaya Cikti

Beyşehir Gölü’ndeki Can Kayıplarının Sebebi Ortaya Çıktı

Malazgirt Zaferi Kutlamalarinda Bir At Hayatini Kaybetti

Malazgirt Zaferi Kutlamalarında Bir At Hayatını Kaybetti