in

Hayvanlara Eziyet Etmenin Göstermelik Bedeli: 526 TL

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde köpeğini arabaya bağlayarak götüren kişi, hayvanlara zulümden 526 TL para cezası aldı.

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde hafif ticari aracın arkasına bağladığı köpeğini çeken bir kişi kameraya çekilmişti. Görüntüler sosyal medyada tepki toplamıştı.

cezaon

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İsminin, Azap Koşak olduğu belirlenen şahıs, bu görüntüler üzerine, Çorlu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından ‘hayvanlara kasıtlı olarak kötü davranmak, acımasız ve zalimce işlem yapmak, dövmek, aç ve susuz bırakmak, aşırı soğuğa ve sıcağa maruz bırakmak, bakımlarını ihmal etmek, fiziksel ve psikolojik acı çektirmek’ maddesi gereği  526 lira idari para cezası aldı.

Masum bir can’a karşılık ucuz bir para cezası alan Koşak, köpeğine eziyet etmediğini savunarak, ‘Yıllardır köpek bakıyorum, eziyet etmem söz konusu değildir’ dedi.

ceza1

Köpeğine eziyet eden kişi olarak gösterildiği için çok üzüntülü olduğunu anlatan Azap Koşak, bahçesinde köpek baktığını ve asla eziyet etmediğini söyledi. Aracına bağladığı köpeğinin bahçeden kaçtığını anlatan Koşak, ‘Benim bahçem var, burada tam 3 tane köpeğe bakıyorum. Hiçbir zaman da eziyet etmedim. Geçen yıl baktığım köpeklerden bir tanesi beni ısırdı, onu dahi atmadım. Bu köpeğim kaçmıştı. Onu arıyordum. Buldum ancak köpek büyük olduğu için aracın arkasına iple bağladım. En fazla 200 metre gittim ve bahçeye getirdim. Bir kişi telefonla çektiğini gördüm dedim ki herhalde köpeği beğendi. Ben şimdi hayvana eziyet etmiş gibi gösterildim. Ben burada yıllardır bu köpeğe bakıyorum. Köpeğimi aldılar, 526 lira para cezası kestiler’ dedi.

Köpeği belediye koruma altına aldı

Sahibi tarafından aracın arkasına bağlanarak götürülen köpek, Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nde koruma altına alındı. Veteriner hekim tarafından yapılan muayenede, köpeğin ayaklarında sürüklenmeye bağlı bir hasarın bulunmadığı tespit edildi. Daha önceden ısırılma yarası olduğu belirlenen köpeğin tedavisinin ardından sahiplendirileceği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ayiyi vurup parcalayan 6 kisiyi cektikleri

Vurdukları Ayıyı Parça Parça Edip Kameraya Çektiler

müge anlı hayvana şiddet lokum

Hayvanlara Yapılan Eziyete Müge Anlı Canlı Yayında İsyan Etti