in

Hayvanlara Cehennem Olan Hayvanat Bahçesinden Kan Donduran Görüntüler

Endonezya’da bir hayvanat bahçesinde nesli tükenme tehdidindeki ayıların ziyaretçilerden yemek dilendiği ve kendi dışkılarını yediği görüntüler tepki çekti. “Hayvanlar için cehennem” olarak nitelenen hayvanat bahçesinin kapatılması için imza kampanyası başlatıldı.

Al Jazeera Türk’ün haberine göre Endonezya‘nın Bandung kentindeki hayvanat bahçesi, kafeslerdeki hayvanların aç bırakılmaları ve kötü muameleye uğramaları nedeniyle yoğun tepki çekiyor. Son olarak, nesli tükenme tehdidi altındaki Malaya ayılarının ziyaretçilere yemek için yalvarmaları ve ayıların açlıktan kendi dışkılarını yiyişini gösteren görüntüler, Endonezya hükümetine harekete geçme çağrılarını artırdı.

hayvanlar-icin-cehennem

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvanat bahçesinin ziyaretçileri, karşılaştıkları kötü koşullar nedeniyle şaşırdıklarını ve “hayvanlar için cehennem” olarak nitelenen kurumun bir an önce kapatılmasını sosyal medyada talep ediyor.

Scorpion Doğal Yaşam İzleme Örgütü adlı sivil toplum örgütü inisiyatifiyle internette imza kampanyaları başlatıldı. Kampanyaya şimdiden 210 bin kişi destek verdi. STK, hayvanat bahçesinde tam zamanlı veteriner çalıştırılmadığını, kafeslerin çok kalabalık olduğunu, hayvanlara çok nadir yemek verildiğini ve bu nedenle hayvanların birbirlerini yemek zorunda kaldığını anlatıyor.

hayvanlar-icin-cehennem2

Güney Asya ormanlarında yaşayan Malaya ayılarının sayıları giderek azalıyor. Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği, türün yok olma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirtiyor.

hayvanlar-icin-cehennem4

Bandung Hayvanat Bahçesi, yakın zamanda bir zürafanın ölümü ile de gündeme geldi. Açlıktan ve hastalıktan ölen zürafanın karnından yaklaşık 20 kilogram plastik atık çıktı. Aynı şekilde Yani isimli 34 yaşındaki Sumatra fili de hastalık ve bakımsızlıktan öldü. Sumatra fillerinden dünya üzerinde 3 binden az kaldı.

hayvanlar-icin-cehenmm

Endonezya’daki diğer hayvanat bahçelerinin durumu da çok farklı değil.  Ölüm bahçesi olarak adlandırılan Subaraya Hayvanat Bahçesi’nde her ay onlarca hayvan doğal olmayan sebeplerden hayatını kaybediyor.

hayvanlar-iin-cehennme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuantumon

Schrödinger’in Kedisi: Kuantum Fiziğinin İkiliği

avcı1

Sosyal Medya, Kaçak Avcıları Yakalattı!