in

Hayvanlar Üzerinde Deney Yapan Firmalardan Olan P&G, Öğrenciler Tarafından Protesto Edildi

İstanbul Koç Üniversitesi’ndeki hayvan özgürlüğü aktivistleri, hayvan deneylerinden vazgeçmeyen Procter&Gamble (P&G) şirketinin Koç Üniversitesi İşletme Kulübü Business Trip’17 kariyer etkinliği kapsamındaki konuşması sırasında eylem düzenledi.

Üniversite öğrencilerine yönelik düzenlenen “Business Trip” adlı kariyer etkinliği için Koç Üniversitesi’ne gelen kozmetik ve temizlik ürünleri şirketi Procter&Gamble (P&G), hayvanlar üzerinde test edilen ürünlerin satışını halen sürdürmesi nedeniyle hayvan hakları savunucuları tarafından protesto edildi.

p g hayvan deneyine son

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

1-3 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenen etkinliğin son gününde P&G adına konuşma yapıldığı sırada etkinlik alanında “Hayvan Katili P&G, Hayvan Deneyine Son Ver!” pankartı açıldı.

Kaos GL’den Arya Taş’ın haberine göre, öğrencilerin eylemin üniversite yönetmeliklerine uygun olarak gerçekleştirildiğini belirtmesine rağmen, pankart açan öğrenci görevliler tarafından disiplin soruşturması ile tehdit edilerek etkinlikten uzaklaştırılmaya çalışıldı.

Üniversitenin etkinlik ekibi, katılımcıların eylemi görmesini engellemek amacıyla etkinliğin etrafını çevreleyerek kapattı ve eylemin fotoğraflarını çekenleri de uyardı.

Procter and Gamble (P&G), hayvanlar üzerinde yapılan testlerine kalıcı olarak karşı çıkmaması ve halen hayvan deneylerinin zorunlu tutulduğu Çin Halk Cumhuriyeti pazarına girmekten vazgeçmemesi nedeniyle dünya çapındaki hayvan hakları savunucuları tarafından boykot ediliyor.

Şirket, web sitesinde “hayvan deneylerinin son bulması gerektiği” yönünde açıklamalar yaparken, Çin pazarında hayvanlar üstünde deney yapmayı tercih ederek sektördeki hayvan hakları karşıtı varlığını sürdürüyor.

Eyleme dair, etkinliği QNB Finansbank işbirliği ile düzenleyen Koç Üniversitesi İşletme Kulübü (KU Business Club) ya da üniversite yönetimi tarafından ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

Kaynak: Veganlık.org

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uzmanlardan Ürkütücü Hayvana Şiddet Uyarısı Türk Seri Katillerin mi Habercisiöç

Uzmanlardan Ürkütücü Hayvana Şiddet Uyarısı: “Hayvana Şiddet, İnsana Şiddetin Habercisi Olabilir”

Kitty Adventure Rescue League and Sanctuaryöç

20 Yaşında ve Sağlık Sorunları Olan Kedi, Bir Sığınma Evine İlham Kaynağı Oldu