in

Hayvanlar İçin Yara Koruyucu Korse Yaptı Şimdi de Avrupa’ya Açılıyor

Pet hastaları için dünyada başka bir örneği olmayan WinPet Yara Koruyucu Korse’yi geliştiren Veteriner Hekim Emirhan Yaramancı, bu buluşunu Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenen ve 60’tan faza ülkenin katıldığı dünyanın en büyük uluslararası evcil hayvan fuarı Interzoo’yla Avrupa’ya açıyor.

Türk Veteriner Hekim Emirhan Yaramancı’nın buluşu WinPet Yara Koruyucu Korse, yeni ve yenilikçi ürünlerin lansmanının yapıldığı dünyanın en büyük evcil hayvan fuarı  Interzoo’da  görücüye çıktı.

Emirhan Yaramancı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Almanya’nın Nürnberg şehrinde yapılan ve bu yıl 8-11 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen fuar, uluslararası evcil hayvan endüstrisi açısından çok büyük bir öneme sahip. 60’tan fazla ülkenin üreticileri, toptancıları ve servis sağlayıcılarının katıldığı fuarda  dünya lansmanını yapan  WinPet Yara Koruyucu Korse büyük ilgi ve talep gördü.

Uzun bir Ar-Ge çalışması sonucu ortaya çıkan ve 2016’da   Türk Patent Kanunu ve Uluslararası Patent İşbirliği Anlaşması ile dünya genelinde yasal koruma altında alınan ürünle ilgili olarak Emirhan Yaramancı  şu bilgileri  verdi:

 

“Bu ürün, pet hastalarının yaralanmalar ve operasyonlar sonrasında yaraya ulaşarak zarar vermesini önlemek ve onların konforu için geliştirildi. Teknik kumaştan üretilmiş ileri teknoloji medikal bir ürün olan WinPet Yara Koruyucu Korse, evcil hayvanların operasyon sonrasında hızla iyileşmesini sağlıyor ve ‘Elizabet Yakalık’ işkencesini sonlandırıyor.”

WinPet Yara Koruyucu Korse kediiii

Klasik Yöntemler Hayvanı Strese Sokuyor

Pek çok buluş gibi WinPet’in de bir ihtiyaç sonucunda ortaya çıktığını ifade eden Yaramancı konuşmasına şöyle devam etti:

“Bütün memelilerde yara iyileşme süreci sıkıntılıdır ve yaralar kaşınarak iyileşir. Ancak, Pet’lerde ve kemirgenlerde; kaşınmanın yanı sıra tükürüğün antiseptik özelliği sebebiyle öğrenilmiş bir yalama içgüdüsü var. Hastanın yara ile sürekli oynaması,  enfeksiyon riskini arttırıp iyileşme sürecini uzattığı için modern tıp da istenmeyen bir durumdur. Pet hastaları için operasyon sonrasında kullanılan klasik yöntemler, ne yazık ki  birçok vaka da yeterli olamamakta, bunun yanı sıra hasta da depresyonu ve anksiyete duygusunu tetiklemektedir. En sık kullandığımız yöntemlerden biri olan Elizabet yakalık yarayı hayvanın kendisinden koruyor ama dış etkenlere karşı korumuyor. Hayvanı  strese sokuyor. WinPet Yara Koruyucu Korse diğer yöntemlerin aksine yumuşak dokusu ve vücudu birçok noktadan hafif basınç etkisiyle saran yapısıyla, hastanın kendini güvende hissetmesini sağlıyor. Vücudu alışık olmadığı şekilde sarılan hastada ayrıca dikkat dağılır yara ile oynama ve kaşıma davranışı azalır.”

Winpet Yara Koruyuc Korse Kangal

İleri Teknoloji Medikal Ürün

Yaramancı, ilk prototip WinPet Yara Koruyucu Korse’nin plastik su şişelerinden yapıldığını ve iyileşme sürecinde oldukça başarılı olduğunu belirterek, Ar-Ge sürecinde plastik su şişesinin mukavemet, sıvı geçirmezlik ve hızlı kuruyabilme özelliklerinin WinPet’in teknik kumaşına yansıtıldığını ifade etti.  Antimikrobiyal, Antiallerjik ve Elastan olma özelliği taşıyan  WinPet Yara Koruyucu Korse, ergonomik tasarımı ile iyileşme sürecinde hastanın yaşam konforunu azaltmadan her boy ve ağırlıktaki hasta da güvenle kullanılabiliyor.

Winpet Yara Koruyucu Korseyle ilgili detaylı bilgi için haberimizi okuyabilirsiniz:

Elizabeth İşkencesi Türk Veteriner Hekimin İcadıyla Son Buluyor

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvan sevmeyene oy yoköç

“Hayvan Sevmeyene Oy Yok!”

Ölmek Üzereyken Bulunan Huskynin yeniden Hayata Tutunuş Hikayesiöç

Ölmek Üzereyken Bulunan Husky’nin Yeniden Hayata Tutunuş Hikayesi