in

Hayvanlar için Özgür Dünya Mesajı: Guluk! Guluk!

Gelirinin bir kısmı Bana Göz Kulak Ol Derneği aracılığıyla sahipsiz hayvanların yararına kullanılacak olan tiyatro oyunu Guluk! Guluk!, çocuklarda sevimli dostlarımıza karşı farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Özgür sulardan ünlü olma hayalinin peşinden giderken, kendini bir anda yunus gösterisinde bulan Tako’nun hayatını anlatan oyun, bu ay farklı sahnelerde izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

guluk-guluk

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sanem Gençalp’in yazıp yönettiği bu eğlenceli tiyatro oyunun proje danışmanlığını ise tanıdığımız yazar; Buket Uzuner ve Bana Göz Kulak Ol Derneği Yunuslara Özgürlük Platformu üstleniyor.

guluk-guluk-ajanimo-1

Eğlenceli oyunun konusuna gelince; Yunus Tako su altında meşhur bir pop yıldızıdır. Fakat sahip olduğu ün ile yetinmiyor. Şöhretinin bütün okyanusa hatta insanların dünyasına yayılması için yola çıkıyor ve Guluk Limanı’na ulaşıyor. Burada Yunus Parkı’na kapatılmak üzere yakalanıyor. Tam umudunu kaybedecekken izleyicilerin yardımı ile buradan kurtuluyor.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=h9DAPtRMEwc

“Yunusların evi denizler ve okyanuslar. Yapay havuzlarda nefes alamazlar” mesajıyla yola çıkan Tiyatro Lir ekibi, Guluk! Guluk! oyunu ile çocukların dünyasında özgürlüğün ve dostluğun anlamını farklı dille ortaya koymanın haklı gururunu yaşıyor. Siz de çocuklarınızın eğitimine katkıda bulunurken, bir hayvana umut olmayı istiyorsanız, bu oyuna mutlaka gitmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

özge özkan ajanimo1

Kimyon ve Şeker’i Evinden Alıp Götürdüler

wesley ajanimo3

Wesley’in Dişlerini Gördünüz mü?