in

Hayvanlar İçin Klipli Çağrı: “Terk Etme, Sev!”

İstanbul Veteriner Hekimler Odası ve Procne Kadın Korosu birlikte hazırladıkları tabiat ve hayvan sevgisi temalı Hıdırellez videosu ile büyük beğeni topladı.

İstanbul Veteriner Hekimler Odası (İVHO) ve Procne Kadın Korosu; doğanın yeniden doğuşu, baharın müjdecisi Hıdırellez’de tabiat ve hayvan sevgisini işledikleri bir klip yayınladı.  Pandemi koşullarında tüm koristler görüntüleri evlerinde ve bahçelerinde kendi imkanlarıyla çektiler, ses ve enstrüman kayıtlarını yaparak bir araya getirdiler.

İVHO da drone çekimi gerçekleştirerek sokak hayvanlarını görüntüledi ve klip haline getirdi. Yayınlanması içinse özel anlamı dolayısıyla Hıdrellez günü seçildi. Çünkü Hıdrellez ateşinin yanıp, toprağın uyandığı bu coşkulu günde doğanın bize birer armağanı olan hayvan dostlarımızı da kucaklama vaktidir.

TERK ETME, SEV!

Ederlezi şarkısının Procne Kadın Korosu tarafından seslendirildiği klipte, doğa tahribatına dikkat çekiliyor, evcil hayvanlardan insanlara COVID-19’un bulaşmadığı hatırlatılıyor ve konuya “TERK ETME, SEV” mesajıyla dikkat çekiliyor.

Çeşitli meslek mensuplarından oluşan ve Cep Sahne çatısı altında çalışmalarını sürdüren Procne Kadın Korosu, adını kadın dayanışmasının bir örneği olan mitolojik bir hikayeden alıyor. Şiddete karşı birleşip bülbül ile kırlangıca (Procne) dönüşen iki kız kardeşten ilham alan koro üyeleri, Anadolu ve Rumeli’nin çok kültürlü ezgilerini Müzik Direktörü Haluk Polat’ın çoksesli düzenlemeleriyle seslendiriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyada İlk ve Tek Yüzen Kedi Barınağıöç

Dünyada İlk ve Tek: Yüzen Kedi Barınağı

Minicik Bir Yavruyken Sokakta Yaşam Mücadelesi Veren Dinahın Umut Veren Değişimiöç

Minicik Bir Yavruyken Sokakta Yaşam Mücadelesi Veren Dinah’ın Umut Veren Değişimi