in

Hayvanlar için Her Gün Oğlunun Mezarına Yemek Bırakıyor

Bingöl’de yaşayan Metin Mollaoğlu, iki yıl önce kaybettiği sokak hayvanları için oğlunun mezarına her gün yemek bırakıyor

Bingöl Devlet Hastanesi‘nde memur olarak çalışan Metin Mollaoğlu, 2 yıl önce çıkan bir kavgada 22 yaşında bıçaklanarak öldürülen oğlu Diyar Mollaoğlu’nun yasını tutuyor. Ölümünün ardından her gün oğlunun mezarını ziyaret eden Mollaoğlu, bir gün yanında götürdüğü yemeği kuşların yediğini görünce çalıştığı hastanenin yemekhanesinde yemek artıklarını toplamaya başladı.

hergun-oglunun-mezarina-yemek-birakiyor-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Her gün topladığı yemekleri ticari taksiyle götürerek çocuğunun kabrinin çevresine bırakan Mollaoğlu, etraftaki hayvanların doymasını sağlıyor. Mollaoğlu yaptığı açıklamada, bıraktığı artıkları hayvanların yemesinden dolayı büyük huzur bulduğunu, yaşadığı müddetçe oğlunun hayrına mezarlığa yem bırakmaya devam edeceğini söyledi.

hergun-oglunun-mezarina-yemek-birakiyor-2

Evde de kedi beslediğini belirten Mollaoğlu, şöyle devam etti:

“Bir gün yanımda biraz tavuk eti getirdim. Mezarın yanına bıraktım, Kur’an okumaya başladım. Bu sırada baktım kuşlar bıraktığım eti bitirmişler. Ben de her gün öğle yemeğinden sonra yemekhanede topladığım artıkları buraya getiriyorum. Bu karda kışta hayvanlar aç kalmasın diye bu işi yapıyorum.

herun-oglunun-mezarina-yemek-birakiyor

Vatandaşların sokak ve yaban hayvanlarına sahip çıkmasını isteyen Mollaoğlu, “Herkes kendi camına, balkonuna su, yemek, ekmek bırakırsa çok güzel olur” diye konuştu. Mollaoğlu’nun mesai arkadaşı Mücahit Korkutata da hayvanlar konusunda arkadaşının duyarlılık gösterdiğine dikkati çekerek kış aylarında kentte karın çok yağmasıyla hayvanların yem bulmakta büyük problem yaşadığını ifade etti.

hergun-oglunun-mezarina-yemek-birakiyor-1

Korkutata, “Metin ağabeyimizin yaptığı bu sosyal farkındalık çok güzel bir örnek. Kendisi her gün yemekhanede artıkları toplayarak, hayvanları doyurması insanlık namına gurur vericidir. Ağabeyimizi yaptığı bu farkındalığın herkese örnek olmasını istiyoruz” görüşünü kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öldürdüğü Hayvanların Fotoğraflarını Sosyal Medyadan Paylaştı

Öldürdüğü Hayvanların Fotoğraflarını Sosyal Medyadan Paylaştı

hayvanlarofkeonn

Hayvanlarda Öfke Davranışları