in

Hayvanlar için ‘Elizabeth’ İşkencesi Son Buluyor

Hayvanlar, tedavi süreçlerinde ve ameliyat sonrasında takmak zorunda kaldıkları ‘Elizabeth yaka’lardan nihayet kurtuluyor. Adeta nefret ettikleri bu başlıklar yerine, kediler ve köpekler için özel hazırlanmış nanoteknolojik malzemeyle üretilen bir koruyucu geliştirildi.

elizabeth-yakaligi-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedi ve köpeklerin ameliyat sonrası yaralarına temas etmemeleri için giydirilen “Elizabeth yakası” olarak bilinen boyunluklara alternatif olarak nanoteknolojik malzemeyle iyileşme sürecini hızlandıran ve konforu artıran medikal bir ürün geliştirildi.

Niğde’nin Bor ilçesinde yaklaşık 2 yıldır WinPet adlı medikal ürünün Ar-Ge çalışmasını yürüten veteriner hekim Emirhan Yaramancı, kir ve leke tutmayan, yırtılma dayanımı yüksek, tamamen yerli malzemeler kullanılarak üretilen nanoteknolojik özelliğe sahip kumaştan “WinPet” adlı medikal ürün tasarladıklarını söyledi.

elizabeth-yakaligi-ajanimo

Kedi ve köpeklerin boyunlarına takılan “Elizabeth yakası”na (hayvanların boynuna geçirilen huniye benzeyen aparat) alternatif olarak geliştirilen WinPet‘in Niğde OSB’de bir fabrikada üretimi devam ediyor. WinPet, yaklaşık 5 bin adet üretildikten sonra iç ve dış piyasada satışa sunulacak.

elizabet-yakaligi-win-pet-ajanimo-1

WinPet sayesinde hayvanların iyileşme sürecini çok daha rahat, konforlu geçireceğini dile getiren Veteriner Yaramancı, “Özellikle kedi ve köpekler küçük yada büyük yaralanmaları sonrası gerçekleştirdiğimiz operasyonlar sonrası yaralı bölgenin kaşınması ya da iç güdüsel olarak yalamalarıyla birlikte yara tekrar açılmakta, kanamaktaydı. Yahut yine kedi ve köpeklerde kırık ve çıkıklarda yaptığımız alçı hayvanın hareket kabiliyetini kısıtlamakta ve hayvanın ters hareketlerle tekrar sakatlanmasına yol açmaktaydı. Hayvanlara ya akçı ya da Elizabeth Yaka isimli ürünü kullanabilmekteydik.

Elizabeth yakası dışında köpeğin ağzının kapalı tutulması gibi yöntemler de ne yazık ki kullanılmaktadır. Bu da hayvanlara, hekim ve hasta sahibine rahatsızlık vermektedir. WinPet yarı steril, çok rahat, konforlu ve iyileşme hızını artıran bir ürün. Vücudu bir elbise gibi sardığı için büyük hayvanlarda da güvenle kullanabileceğiniz bir ürün.” açıklamasından bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fillerin Çocuk Kahramanı Taegen Yardley Ajanimo 1

Fillerin Çocuk Kahramanı Taegen Yardley

köpekdövüşü ajanimoön

Köpek Dövüşü Organize Edip Sosyal Medyada Paylaşıyorlar