in

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek

Hayvanlar hakında daha önce duymadığınız gerçekler bu içerikte.

Hayvanlar alemi, bilinen ve bilinmeyen tüm gerçekleri ile insanlığın her zaman ilgisini çekmiştir. Rüşvet veren penguenler, 4 burnu olan canlılar ve daha neler neler… İşte hayvanlar hakkında muhtemelen hiç duymadığınız 10 gerçek!

1- Bir Koalanın Parmak İzini Bir İnsanın Parmak İzi Sanmak Mümkündür

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 8

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir adli tıp uzmanının en büyük korkusu nedir? Muhtemelen bir koala kafesinde işlenen bir suç, çünkü koalaların parmak izleri insanların parmak izine o kadar benzer ki, mikroskop altında bile ayırt etmek oldukça zordur. Ayrıca şempanze ve gorillerin parmak izleri de insanların parmak izleri ile inanılmaz derecede benzerlik gösterir.

2- Orijinal Muhabbet Kuşu Tek Tiptir

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 9

Orijinal muhabbet kuşu, diğer bir tabirle vahşi muhabbet kuşu, baş kısmının sarı, gövdesinin yeşil olduğu tek tip kuşlardır. Kafasının üzerinde çizgiler bulunur. Bu çeşit haricindeki tüm muhabbet kuşları, kafeslerde yetiştirilerek üretilmiştir.

3- İneklerin En Yakın Arkadaşları Vardır

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 10

Yapılan araştırmalar sonucu, ineklerin devamlı aynı inekler ile vakit geçirdikleri ve kalabalık içerisinde bile devamlı aynı ineği tercih ettikleri, kendilerine en yakın arkadaş seçtikleri keşfedildi. Ayrıca bu inekler, en yakın arkadaşlarından ayrı kaldıkları zaman strese girip normal davranışlarından farklı davranışlar gösteriyor.

4- Köpekler Kuyruklarını Sallama Yönü, Mutlu Olup Olmadıklarını Gösteriyor

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 7

Hayvanlar arasında en sadık dost olarak bilinen köpeklerin duygularını belli etmek için kuyruklarını salladıkları bilinse de genelde mutlu olduğu zaman kuyruklarını salladıkları düşünülür. Halbuki köpekler, mutlu olduklarında kuyruklarını sağa doğru, mutsuz olduklarında sola doğru sallar.

5- Erkek Penguenler Dişi Penguenlere Hediye Verir

1 1

Erkek penguenler, dişilerine eş olmayı teklif etmek için onlara bir çakıl taşı hediye eder. Dişi penguen bu hediyeyi kabul ederse eş olmayı kabul ettiği anlamına gelir.

6- Karidesin Kalbi Kafasındadır

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 5

Karideslerin farklı bir anatomik yapısı vardır. Bazı araştırmalarda tek bir iskelet sisteminin bulunmasından kaynaklı kalbinin göğüs boşluğunun olduğu kısma denk geldiği söylense de, çoğunlukla kalbinin baş kısmında olduğu belirtiliyor.

7- Sümüklü Böceklerin 4 Değil, 2 Burnu Vardır

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 6

Diğer birçok hayvanın aksine sümüklü böcekler geleneksel bir buruna sahip değildir. Koku almak için kafasının üzerinde bir çift dokunaç bulunur. Ayrıca sümüklü böcekler, uçlarında göz bebeği bulunan iki dokunaca daha sahiptir. Bu dokunaçların da burun zannedilmesinden dolayı sümüklü böceklerin 4 burnu olduğu düşünülür

8- Antarktika Buzullarının Yaklaşık %3’ü Penguen İdrarından Oluşur

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 1

Antarktika buzullarında yaşayan penguenler, haliyle tuvalet ihtiyaçlarını da buzulların üzerinde gerçekleştirir. Soğuk hava şartları sebebiyle penguenlerin idrarları donar ve buzullara karışır. Bu sebeple Antarktika buzullarının %3’ünün penguen idrarından oluştuğu söylenir.

9- Çayır Köpekleri Birbirlerini Öpüyor

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 2

Çayır köpekleri, birbirini tanımak için ön dişlerini birbirine dokundurur. Dışardan bakan biri için bu hareket bir öpücük gibi gözükür. Bu sebeple hayvanat bahçesindeki ziyaretçileri çayır köpeklerinin öpüşüp kucaklaştığına inanmaktadır.

10- Yeni Doğan Tilkiler Kör ve Sağır Olarak Doğuyor

Hayvanlar Hakkında Hiç Duymadığınız 10 Gerçek 3

Tilkiler, 100 gram ağırlığında, kör ve sağır olarak doğuyor. Yeni doğan tilkilerin anneleri devamlı onların yanında dururken babaları anneleri ve tilkilere yemek getiriyor.

Kaynak: Hayvanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balıkçı misinaları bir cana mal oluyordu Barajda pelikan kurtarma operasyonu

Balıkçı Misinaları Bir Cana Daha Mal Oluyordu: Pelikan Kurtarma Operasyonu!

Bursa’da Sokak Hayvanları İçin 65 Ton Mama Dağıtıldı

Sokak Hayvanları İçin 6,5 Ton Mama Dağıtıldı