in

Hayvanata Bahçesine Giren Hırsızlar Gergedanı Öldürüp Boynuzunu Çaldı

Fransa’daki bir hayvanat bahçesinde yaşayan bir gergedan, Avrupa’da ilk kez görülen olayda kaçak avcılar tarafından öldürüldü.

Fransa’nın başkenti Paris yakınlarında, eşi benzeri görülmemiş bir olay yaşandı. Hayvanat bahçesine giren saldırganlar 3 kapı kırarak bir gergedanı boynuzunu çalmak için feci şekilde katletti. Bakıcıları, dört yaşındaki beyaz gergedan Vince‘i, Thoiry Hayvanat Bahçesi‘ndeki bölümünde buldu.Polis, gergedanın boynuzlarından birinin kesildiğini söyledi.

hayvanata-bahcesine-giren-hirsizlar-gergedani-oldurup-boynuzunu-caldi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Afrika gergedanlarının boynuzları karaborsada çok yüksek fiyatlara satılıyor ve doğal yaşamda her ay 100 kadar gergedan boynuzu için öldürülüyor. Ancak kaçak avcıların, Avrupa’daki bir hayvanat bahçesinde yaşayan bir gergedanı ilk kez hedef aldığı sanılıyor.

hayvanata-bahcesine-giren-hirsizlar-gergedani-oldurup-boynuzunu-caldi2

Thoiry Hayvanat Bahçesi Müdür Duguet, gergedana yönelik bir saldırı beklemediklerini belirterek,   “3 kapı kırılıp (gergedan) kurşunlanarak öldürülmüş. Genelde bu tür olaylar Afrika’da tabiatta oluyor. Böyle bir vaka Avrupa’da ilk kez gerçekleşti. Buna hazır değildik. Gergedanın öldürülmesi  karşısında ben ve hayvanat bahçesi çalışanları olarak büyük bir şok yaşadık.  Paris’e 45 dakika uzaklıkta böyle bir olay gerçekleşmesi bizi çok şaşırttı.“  diye konuştu.

hayvanata-bahcesine-giren-hirsizlar-gergedani-oldurup-boynuzunu-caldi3

Hayvanat bahçesinin güvenliğine ilişkin bir soruşturma yürütüldüğünü  söyleyen Duguet, “Henüz bilmiyoruz. Farklı seviyelerde güvenlik önlemlerimiz var.  Üç büyük demir kırılarak açılmış. Her yerde kameralar var ve hayvanat  bahçesinde yaşayanlar da var. Konuya ilişkin soruşturma sonrası güvenlikteki zafiyetin neler  olduğu ortaya çıkacak.” ifadelerini kullandı

hayvanata-bahcesine-giren-hirsizlar-gergedani-oldurup-boynuzunu-caldi5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yolcuların şaşkın bakışları altında otobüsün ortasında oturan köpek iki kadın yolcu tarafından otobüsün hareket etmesi için dışarı çıkarılmaya çalışıldı.

Yağmurdan Kaçıp Belediye Otobüsüne Binen Köpeğin Otobüste Kalma Çabası

eskiicpartion

Eskici Nostalji, Bu Kez Sokak Hayvanları için Dans Edecek