in

Hayvanat Bahçesine Hapsedilen Goril ile 2 Aslan Bakıcılarından Korona Virüs Kaptı

Çekya’daki Prag hayvanat bahçesinde bulunan 2 aslan ile 1 goril korona virüse yakalandı. Hayvanat bahçesinden yapılan açıklamada, genel durumu iyi olan hayvanların veteriner kontrolü altında oldukları belirtilirken, virüsü ise bakıcılarından kapmış olabilecekleri üzerinde duruluyor.

Çekya‘nın başkenti Prag’da bulunan hayvanat bahçesindeki 2 aslan ile 1 gorilin korona virüse yakalandığı bildirildi. Hayvanat bahçesi yönetimi tarafından yapılan açıklamada söz konusu hayvanların yapılan idrar tahlilleri neticesinde korona virüs pozitif çıktığı açıklandı.

Hayvanat Bahçesine Hapsedilen Goril ile 2 Aslan Bakıcılarından Korona Virüs Kaptı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Temsili fotoğraf

Prag Hayvanat Bahçesi Müdürü Miroslav Bobek, Jamvan ve Suchi isimli aslanlar ile Richard isimli gorilin virüsü bakıcılarından kaptıkları üzerinde durduklarını belirtirken, hayvanların sürekli olarak veteriner hekim kontrolü altında olduğunu söyledi. Bobek, aslanlarda soğuk algınlığı ve öksürük şeklinde kendini gösteren virüsün gorilde ise iştah kaybı ve halsizliğe yol açtığını söyledi.
Genel olarak hastalığı hafif atlattıkları belirtilen hayvanların korona virüsün hangi mutasyonu ile enfekte olduklarını belirlemek için önümüzdeki süreçte bir dizi testten daha geçirileceği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanliurfada 6 Ayakli 2 Basli ve 2 Kuyruklu Buzagi Dogdu

Şanlıurfa’da 6 Ayaklı, 2 Başlı ve 2 Kuyruklu Buzağı Doğdu

Bakan Bekir Pakdemirliden Hayvan Haklari Yasa Tasarisiyla Ilgili Carpici Aciklamalar

Bakan Bekir Pakdemirli’den Hayvan Hakları Yasa Tasarısıyla İlgili Çarpıcı Açıklamalar