in

Hayvanat Bahçesinde Esir Tutulan Orangutan Maske Takmaya Çalıştı

Polonya’da bulunan Gdansk Hayvanat Bahçesinde esir tutulan orangutan Raja’nın bakıcısının elinden aldığı maskeyi takmaya çalıştı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken, Polonya’da kamusal alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi. Polonya’da bulunan Gdansk Hayvanat Bahçesi de esir tutulan hayvanlardan olan orangutan Raja’da bakıcılarının sürekli maske takmaya başlaması nedeni ile meraklı gözlerle onları izlerken, bakıcılardan biri dişi orangutana maske uzattı. Dişi orangutan, uzun süre maskeyi inceledikten sonra maskeyi takmaya çalıştı.

Orangutanların taklit yeteneklerinin yüksek olduğu bilinir. Keşke orangutan Raja bu yeteniğini özgürce yaşadığı ormanda aile bireylerini taklit ederek ortaya çıkarabilseydi. İnsanoğlunun yaban hayatını tahrip etmesi nedeniyle ortaya çıkan salgınlar nedeniyle taktığı bir maske bir orangutanın elinde hiç olmamalıydı. Hatta bir orangutan bu maskeyi ve insanlara ait olan hiçbir eşyayı umarız hayatı boyunca görmek zorunda kalmaz. Kim bilir Raja’da tüm kötülüklerin insanoğlunda geldiğini bildiği için kendini bu maske ile korumak istemiştir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

numaracı hayvanalr

Numaracılık Konusunda Usta 11 Hayvan

Yangında Mahsur Kalan Kediye İtfaiyeden Can Suyuöç

Yangında Mahsur Kalan Kediye İtfaiyeden Can Suyu