in

Hayvana Şiddetin Adresi Düzce… Köpeğin Yüzüne Kimyasal Madde Attılar!

Sonu gelmeyen hayvana şiddet haberi bu kez Düzce’den geldi… Yüzüne kimyasal madde dökülen bir köpeği üniversite öğrencileri fark etti. Veterinere götürülen talihsiz köpek tedavi altına alındı.

Hayvana şiddetin adresi bu sefer Düzce’ydi. Üniveriste öğrencileri Gülormanı Köyü’nde gezi yapıyordu. Bu sırada yüzünden yaralanmış bir köpeği fark ettiler. Hemen yetkililere haber verdiler. 3 yaşındaki köpek, Dost Derneği Başkanı Adem Gündüz tarafından tedavi için İstanbul’a getirildi. İstanbul Şişli’de bir klinikte Veteriner Hekim Merve Erdoğan gözetiminde tedavisine başlanan köpeğin yüzüne kimyasal madde atıldığı anlaşıldı.

Köpeğin Yüzüne Kimyasal Madde Attılar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Köpeğin durumuna ilişkin bilgi veren Veteriner Hekim Merve Erdoğan, “Bize geldiğinde çok yoğun ağrısı vardı. Yanık bölge çok önemliydi. Gözler çok problemliydi ki, halen gözlerle ilgili şikayetlerimiz devam ediyor. Vücudunda çok sıvı kaybı vardı. Sıvı almaya devam ediyor. İlaçlarını kullanıyor. Aynı zamanda yanık bölgesindeki dokuları güçlendirmek için ilaç kullanıyor. Ağrı kesiciler kullanıyoruz. Tedavisi biraz uzun sürecektir. Ben gözlerini tekrar geri kazanabileceğimizi düşünüyorum. Bu şekilde meydana gelen bazı hastalıklar var, evet; ama tahliller yapıldı ve temiz çıktı. Bu kadar belirgin, çizilmiş gibi yapılan bir lezyon, tabi ki de bir insan veya insanlar tarafından yapılmış olabilir” diye konuştu.

Köpeğin Yüzüne Kimyasal Madde Attılar 1

‘BİR İNSAN TARAFINDAN SINIRLARI BELİRLENEREK…’

Düzce’den gelen ihbar üzerine köpeği kurtarmak için Düzce’ye gittiğini belirten Dost Derneği Başkanı Adem Gündüz, “Düzce Gölormanı köyünden üniversite öğrencileri gezi esnasında köpeği görerek bize bildirdiler. Bizler de yaralı hayvan için hemen harekete geçtik. Düzce’ye gittik ve tedavisi için İstanbul’a getirdik. Burada başka hastalıkları olabilme ihtimaline karşı birçok tahlil yapıldı. Tahliller temiz çıktı. Ama bir insan tarafından sınırları belirlenerek, çizilerek kimyasal bir maddeyle yapıldığı ortaya çıktı. Hayvanımızın klinikte tedavisi devam ediyor. İlk başlarda çok ağrısı vardı. 3 gün geçti. Şu an biraz daha iyi durumda. Görme kaybı vardı. Özellikle sol göz hiç gömüyordu. Şu an biraz toparlamış durumda. Konuyla ilgili jandarmaya bilgi verildi. Umarız ki sorumlular en yakın zamanda bulunacaklar” şeklinde konuştu.

Olayla ilgili jandarmaya suç duyurusunda bulunuldu. Köpeği bu hale getiren kişi veya kişilerin bulunması için çalışma başlatıldı.

Kaynak: Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vanda av tufegi ile vurulan kopek tedaviye alindi

Van’da Av Tüfeği ile Vurulan Köpeğin Vücudundan Çok Sayıda Saçma Çıkarıldı!

lapsekide sokak kopeginin sirtini kestiler

‘Kınalı’ Köpeğe Vahşi Saldırı: 2 Ay Önce Üzerine Tiner Dökmüşlerdi, Şimdi de Sırtını Kestiler