in ,

Hayvana İşkencenin Adresi Bu Sefer Karaman: Köpeği Arabaya Bağlayıp Sürükledi

Karaman’da bir şahıs, aracının arkasına bağladığı bir iple köpeği metrelerce sürükledi. O anlar ise, olay yerinde bulunan bir vatandaşın kamerasına yansıdı. Olaya tanık olan vatandaş aracı durdurmak istese de başarılı olamadı.

Karaman‘da bir vatandaş aracının arkasına bağladığı köpeği yol boyunca sürükledi. O esnada orada bulunan bir kişi ise o anları kayıt altına aldı. Kayıt altına alınan görüntülerin emniyet birimleri ile paylaşılması üzerine, Karaman İl Emniyet Müdürlüğü harekete geçerek şahsı gözaltına aldı. Köpeğe işkence eden şahıs, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Hayvana Iskencenin Adresi Bu Sefer Karaman Kopegi Arabaya Baglayip Surukledi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Karaman Valisi Açıklama Yaptı

Karaman valisi Mehmet Alpaslan yaşanan olay ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, ‘‘ Ölü de olsa bir köpeği aracına bağlayarak sürükleyenin peşini bırakmadık. Kendisini adalete teslim ettik.” sözlerine yer verdi.

Bizler de istiyoruz ki, hayvana işkence eden bu ve bunun gibi şahıslara sadece para cezası uygulanmasın. Hayvana şiddet kabahat değil suç kabul edilsin ve yeterli yaptırımlar uygulansın. Yine tekrarlıyoruz hayvanların haklarını doğru şekilde koruyabilen ve hayvan haklarını anayasal güvence altına alan yasanın bir an evvel çıkmasını istiyoruz.

Hayvana Iskencenin Adresi Bu Sefer Karaman Kopegi Arabaya Baglayip Surukledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kopekleri Olume Terk Ettigi Icin Ceza Alan Belediyeden Aciklama 1 1

Köpekleri Ölüme Terk Ettiği İçin Ceza Alan Belediyeden Açıklama

Uzun Yillar Sonra Anadolu Parsi Goruntulendi 1

Uzun Yıllar Sonra Anadolu Parsı İlk Kez Görüntülendi