in

Hayvan Sevmek, Bir Kez Daha Suç Oldu!

İzmir’de, sokak kedilerine bakmak için apartmanlarının önüne kedi evi ve mama koyan hayvanseverler, mahkemelik oldu.

İzmir’in Bornova ilçesinde, oturdukları apartmanın giriş kapısı yanına, sokakta yaşayan kedilerin beslenmesi için mama kabı ve kedi evi koyan hayvanseverler Ayşe Ülkü ile Meral Çırpıcı‘ya, uyarıya rağmen bunları kaldırmadıkları için bina yönetimi tarafından dava açıldı. Dava sürerken zinciri kesip kedi evini kaldıran yönetici Saygun Ürgen hakkında da 2 hayvansever suç duyurusunda bulundu.

mahkeme1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bornova’da, Mustafa Kemal Caddesi üzerindeki Yıldızhan Apartmanı’nın giriş kapısının yanına sokaktaki sahipsiz kedilerin beslenmesi için mama kabı, yağmur ve soğuktan korunmaları için de kedi evi koyan hayvanseverler Ayşe Ülkü ile Meral Çırpıcı, apartman sakinleri ile tartışmaya başladı. Apartman sakinleri geçen mayıs ayında yaptıkları toplantı ile beslenme odağı ve kedi evinin buradan kaldırılması, bina çevresindeki başka yere de konulmaması konusunda karar aldı. Bu karara rağmen Ülkü ve Çırpıcı kedi evini kaldırmayınca, apartman yöneticisi veteriner hekim Saygun Ürgen, kaldırılmasının sağlanması için dava açtı. İzmir 3’üncü Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açılan bu dava henüz sonuçlanmadı.

Suç duyurusunda bulundular

Dava süreci devam ederken, yönetici Saygun Ürgen, bir süre önce zincirini kestiği kedi evini buradan alıp, kullanılmaması için apartmanın içine bir yere kaldırdı. Bunun üzerine Ülkü ve Çırpıcı, yöneticisi Saygun Ürgen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ürgen’in kulübeyi kaldırma görüntülerinin olduğu belirtilen apartmanın güvenlik kamerası görüntüleri de delil olarak verildi.

Kedi evinin, apartman kapısında 7 yıldır durduğunu, yeni seçilen yönetici Saygun Ergün’ün bunu kaldırmak istemesi üzerine sorun yaşanmaya başladığını öne süren Ayşegül Ülkü, şöyle dedi:

“Biz aynı zamanda sokakta hasta, yardıma ihtiyaç duyan hayvanların da tedavilerini yaptırıp, evimizde sağlıklarına kavuşturup tekrar aldığımız ortama geri bırakıyoruz. Evde bu hayvanları baktığımız için yönetici Ergün ile sorun yaşamaya başladık. Bizi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na şikayet etti. Evimizde denetim yaptırdı, zabıta göndertti. Kedi kulubesinin kaldırılması ile ilgili dava İzmir 3’üncü Sulh Hukuk Mahkemesi’nde 6 aydır sürüyor. Kedi evinin zincirini kesip kaldırma görüntülerini de verdik. Mahkeme sonucunu bekleyeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın en yaşlı Gorili Öldü

Esaret Altında Doğan Dünyanın En Yaşlı Gorili Öldü

kediler neden kum kabınınn dışına

Kediler Neden Kum Kabının Dışına Tuvaletini Yapar?