in

Hayvan Sevgisini Resimlerine Taşıyor

Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde yaşayan ressam Sevgi Ergenekon, ‘Benim can dostlarım’ dediği sokak hayvanlarını tuvallerine aktararak ölümsüzleştiriyor.

hayvan-sevgısı-resım-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Altınkum Mahallesi’nde sahipsiz kedi ve köpekleri doyurarak, hasta olanları veterinere, hayvan barınaklarına taşıyıp tedavi ettirerek sahip çıkan Sevgi Ergenekon, hayvan sevgisini tuvallerine de yansıtıyor.

Sevgi Ergenekon, bez tuval, sahilden topladığı çakıl taşı, cam şişe, cam parçası ve tişört gibi farklı objelerin üzerlerine sokağında ilgilendiği kedi ve köpekleri resmediyor, ayrıca doğada yaşayan kaplumbağa, kirpi, kertenkele, yılan gibi canlıları da tuvaline aktarıyor.

hayvan-sevgısı-resım-4

 Sokak Hayvanlarını Sahiplenin!

‘Her Eve Bir Can Dostu’ kampanyasını da başlatan Sevgi Ergenekon, kedi ve köpekleri satın almak yerine sokaklardaki hayvanların sahiplenilmesi çağrısı yapıyor. Ergenekon, “Sokaklarda, park ve bahçelerde her cinsten sevimli hayvanlar var. Yüreği hayvan sevgisiyle dopdolu olan insanlarımız, bu güzel canları sahiplenerek aç ve susuz kalmalarından, araçların altında ezilmekten, insan işkencesinden kurtarmalı” dedi.

Artık Yemekleri Yedirmeyin

Sevgi Ergenekon, bazı hayvanseverlerin artık, bayatlamış yemekleri sokak hayvanlarının yemesi için kapı ve çöp konteynerlerinin önüne bıraktıklarını hatırlatıp, “Aç bir hayvan bu yemekleri yediğinde zehirleniyor, ishal oluyor, sonuçta ölüyor” uyarısında bulundu.

hayvan-sevgısı-resım-1

Okullarda Ders Olsun

Bugüne kadar, sokağında çoğunluğu kedi olan 100’den fazla hayvanı doyuran, sokakta doğan yavruları bir süre evinde koruma altına alan, tedavileriyle ilgilenen ressam Sevgi Ergenekon, ilköğretim okullarında ‘hayvan sevgisi’ konusunun da ders olarak işlenmesini arzu ettiğini söyledi.

Acil Yardım Hattını Arayın

Hayvan severlerin acil durumlar da belediyelerin ‘Sahipsiz Hayvanlar Acil Yardım Hattı 153‘ü aramalarını isteyen Sevgi Ergenekon, yaralı ve hasta sokak hayvanları için hayvan ambulansının belirlenen adrese ulaşıp teslim aldığını da hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

amerikapolis1

Amerika’da Polisler Köpeği Öldürdü

meralolcay ajanimo

Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nın Koruyucu Meleği MERAL OLCAY