in

Hayvan Sevgisinde Sınır Tanımadı, Hayatını Onlara Adadı

Koyunlarına olan sevgisi ile tanınan Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı kırsal Toygar Mahallesi’nde yaşayan 33 yaşındaki Mahmut Ürkmez, koyunlarının yanı sıra çok sayıda farklı türdeki hayvana da kucak açmış durumda. “Tüm canlı varlıkları sevin”“Müzik, hayvanlar ve doğa benim için hayatın anlamı, Ne nefes almak kadar önemli” dedi.

Aydın’ın Nazilli ilçesine bağlı kırsal Toygar Mahallesi’ndeki çiftlikte kediler, köpekler, koyunlar, kazlar, inekler ve aile bireyleri bir arada yaşıyor. Birbirleri ile sıkı dost olan çiftlik fertleri hayvanlara ve doğaya zarar verenlere inat mutlu bir şekilde yaşadıkları hayatla tüm insanlığa örnek oluyor. Onlarca büyükbaş hayvan ve koyunların yanı sıra kazlar, tavuklar, köpekler ve kedilerin bulunduğu çiftlikte bir nedenle sakatlanmış ve çiftliğe sığınmış hayvanlar da gözetim altında mutluluk içerisinde hep birlikte hayatlarını sürdürüyor. Birbirlerine düşman olarak bilinen köpek ve kedilerin birbirleri ile oyunları, karşılıklı sevgi gösterileri ise aileyi çok mutlu ediyor. Yaklaşık 9 yaşına girmiş olan Paşa isimli doğuştan felçli köpek ise uzun yıllardır veterinerler tarafından tedavi edilmesine rağmen arka ayakları felçli bir şekilde bu çiftlikte yaşamını sürdürüyor.

Hayvan Sevgisinde Sinir Tanimadi Hayatini Onlara Adadi 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Bir Lokmayı Canlılara Ayırmakla Kimse Aç Kalmaz”

Onlarca hayvana çiftliklerinin kapısını açanlar ise Ürkmez ailesi. Hayvanlara gerçek sevgi ve saygı duyan anne Şennur Ürkmez, çoban Mahmut olaraka tanınan oğlu Mahmut Ürkmezin hayvanlara olan sevgisi ile bu çiftliğin tüm türlerin bir arada yaşadığı bir cennete dönüştüğünü söylüyor. Şennur Ürkmez, “Bir lokmayı canlılara ayırmakla kimse aç kalmaz. Onlarda bir can taşıyor ve yaşamaya hakları var” diyerek dünyalar kadar büyük kalpleri ile canlılara kucak açıyor. “İnsanlar ihanet ediyor ama hayvanlar asla insana ihanet etmiyor. Hayvanları tanıdıkça insanlardan uzaklaşmaya başladık” diyen anne Şennur Ürkmez, “Hayvanlara eziyet edenleri, hatta zehirleyerek öldürenleri bile gördük. Bunun gibi insanlık dışı olaylar bizleri çok etkiliyor. Derdini anlatacak dili bile olmayan hayvanları eziyet edenleri gördükçe insanlardan uzaklaşmak istiyoruz” dedi.

Hayvan sevgisinde sinir tanimadi hayatini onlara adadi coban mahmut ve annesi Sennur Urkmez 1 Ajanimo.jpg

“Anne Ürkmez: Mahmut, Hayvan Sevgisi Yüzünden Kafasına Uygun Bir Kız Bulamadı”

İHA muhabiri Burak Soydemir tarafından kendilerine getirilen bir aylık kedi yavrusunu bağrına basarak mutlulukla teslim alan Şennur Ürkmez, “Oğlum koyunlarını çok seviyor. Tüm canlıları da çok seviyor ama ondaki koyun sevgisi bir başka. Bize getirdiğiniz bu kedi yavrusu artık ailemizin bir parçası. Mahmut ile birlikte ona gözümüz gibi bakacağız. Mahmut, bu hayvan sevgisi yüzünden kafasına uygun bir kız bulamadı ve o nedenle halen bekar şekilde bizimle yaşıyor. İşe gittiğinde bile telefonla arayarak hayvanlarının durumunu soruyor. İşten artan zamanlarında da gün boyu onlarla vakit geçiriyor. Biz ondan çok memnunuz. O bambaşka bir insan” ifadelerini kullandı.

Mahmut Ürkmez: “Koyun Sevgisi Bende Çok Başka Bir Evren”

Adı Çoban Mahmut olaraka duyulan Mahmut Ürkmez, annesi Şennur Ürkmez ve babası Ahmet Ürkmez ile birlikte yaşıyor. Hayvanları ve doğayı kendisi gibi sevebilecek bir kız bulamadığı için bir türlü evlenemediğini ifade eden 33 yaşındaki Mahmut Ürkmez, “Müzik, hayvanlar ve doğa benim için hayatın anlamı ve nefes almak kadar önemli” dedi.
“Tüm canlı varlıkları sevin, sevin, sevin” diyen Mahmut Ürkmez, “Koyunlar ise benim için bambaşka bir dünya. Koyun sevgisi bende bir başka bir evren. Bu sevgiyi kelimelerle anlatmam mümkün değil. Koyun sevgisi ile çıktığım yola tüm canlıları severek devam ediyorum. Çünkü hayvanlardan asla zarar gelmez. Onlar benim her şeyim. Ben hayvanlarımı çok seviyorum. Müziği çok seviyorum ve onlara sürekli müzik dinletiyorum. Özellikle müziğin hayvanlara çok iyi geldiğini düşünüyorum. Onlar da inanınki anlıyorlar. Hayvanlarla aradaki o bağı kurabilirseniz kesinlikle çok güzel şeyler olacak. Buna inanıyorum. O sevgiyi vermek lazım. Verince alınıyor, bu da bir gerçek. Hayvanlar her şey. Onlara sahip çıkalım. Onlar aslında bizim hayatımızın bir parçası. Hayatı sevmek çok önemli. Daha ötesi yok. Ailemize yeni katılan yavru kediden 10 yaşındaki Paşa isimli köpeğime kadar tüm hayvanları çok seviyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Balkona Siginan Kanadi Kirik Guvercine Sefkat Eli

14 Yaşındaki Ardahanlı Gençten, Balkonuna Sığınan Güvercine Şefkat Eli

Altinordu Belediyesinden Selden Etkilenen Artvindeki Hayvanlara Yardim Eli 2

Arhavi Sokaklarındaki Evsiz Hayvanların Yardımına Koşan Altınordu Belediyesi, Türkiye’de Bir İlke İmza Attı ”İnsan Türcüsü” Siyaseti Geride Bıraktı