in

Hayvan Sağlığının Geleceği ve Dijitalleşme Paneli İstanbul’da Gerçekleşti

Türkiye’de ilk kez “Hayvan Sağlığı Ve Dijital Teknolojiler”in konuşulduğu bir etkinlik olma özelliği ile öne çıkan panel İstanbul’da önemli konuşmacıların katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye’de ilk kez “Hayvan Sağlığı Ve Dijital Teknolojiler”in konuşulduğu bir etkinlik olma özelliği ile öne çıkan etkinlik CNM Medya’nın organizsyonu, 4P1K Dergi’nin ev sahipliğinde, Başta Hasvet Olmak Üzere; İstanbul Hayvan Hastanesi, Vetline ve Winpet sponsorluğu ile Ivho ve WWF Tr Desteği, Dost Stüdyo, Patinin Hikayesi, Ajanimo, Feed-Planet, 4p1k-Tv Basın Sponsorluğunda gerçekleşti.

Etkinlik; Prof. Dr. Tamer Dodurka, Prof.Dr. İsmail Kırşan, Prof. Dr. Seçkin Arun, Prof. Dr. Murat Şaroğlu, Prof.Dr. Murat Arslan, Dr. Ateş Barut, Dr. Efe Onur, Vet. hek. Aylin Tunç, Vet. hek. Sara Ece Ulutürk, Vet. hek. Osman Aydın Kara, Vet. hek. Ahmet Emre Kütükçü, Vet. hek. Bertuğ Çiftçi, Vet. hek. Emirhan Yaramancı, Hasvet Ynt. Krl. Bşk. Vet. Hek. Hidayet Şimşek ve E-vet Yazılım Koordinatörü Vet. Hek. Yunus Emre Büyükballı gibi çok değerli hocaların, doktorların, akademisyenlerin ve sektör profesyonellerinin çok önemli bilgi aktarımları ile salonu dolduran izleyicile tarafından yoğun ilgi ile izlendi.

CNM Media Ajans Başkanı ve Etkinlik Komitesi Başkanı Cengiz Akbay ve İHVO (İstanbul Veteriner Hekimler Odası) Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan’ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinlikte hayvan sağlığının dünü, bu günü ve yarını ekseninde yapılan konuşmalarda, dijitalleşmenin hayvan sağlığı sektörü ve veteriner hekimlikte neleri değiştirdiği konusunda bilgi ve tespitler paylaşıldı. Gelecek vizyonu hakkında öngörüler ortaya kondu.

Son dakika YÖK toplantısına çağırıldığı için etkinliğe katılamayan Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Dodurka etkinliğe gönderdiği mektubunda; “Herkese merhaba. Öncelikle, son anda bir toplantı için YÖK’e çağrılmam nedeniyle aranızda olamadığım için üzgün olduğumu belirmek istiyorum. 

Bugün, bu salonda mesleğin vizyonu açısından çok önemli bir toplantı gerçekleştiriliyor. Bu toplantı için gerçekten büyük bir çaba gösteren Sayın Cengiz AKBAY başta olmak üzere emeği geçen herkese ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Ancak bu çağın yakalanması ve dijital sağlığın getireceği fırsatlardan yararlanılabilmesi için en önemli husus bolca veri toplanması ve paylaşımının sağlanmasıdır. Çünkü dijital sağlığın merkezinde yapay zekâ, yapay zekanın da merkezinde veri işleme vardır. 

Veteriner hekimlik olarak bu fırsattan faydalanabilmek için biran önce “ulusal dijital hayvan sağlık ekosistemi” oluşturmamız gerekiyor. Bu konuda İngiltere örneğinde olduğu gibi özel firmalara iş düşmektedir. Firmalarımızın üniversitelerle işbirliği yaparak bunu başarılabileceklerine inanıyorum. Bu geç kalmadan atmamız gereken bir adımdır. Bunu başaramazsak mesleğimiz için yapay zekâyı ve dijital sağlığı kurgulayamayız ya da hayvan dostlarımıza bu imkanı sunmakta çok geç kalırız. 

Bu günkü etkinliği önemli bir adım olarak görüyor ve bugün yapacakları sunumlarla konunun gelişimine katkıda bulunacak olan tüm konuşmacıları yürekten kutluyor, toplantının başarılı geçmesi umuduyla hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Tüm konuşmacılarına teşekkür plaketlerinin verilmesinin ardından, Moderatörlüğünü Vet. Hek. Nilay Tezsay’ın üstlendiği etkinlik, aynı gün saat 18.00’de kapanış konuşması ile 2020’de düzenlenecek “Hayvan Sağlığının Gelecek Vizyonu Konferansı”nda yeniden buluşmak üzere alkışlarla kapandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedilerin yolunu gozledigi hayvansever esnaf

Kedilerin Her Gün Yolunu Gözlediği Hayvan Sever Esnaf

saruhanlı kaymakamlıgı 4 yavru kopek

Saruhanlı Kaymakamlığı 4 Yavru Köpeğe Sahip Çıktı