in

Hayvan Pazarları Hala Açık! PETA da uyardı: Yeni Bir Pandemi Kapıda!

Yaklaşık iki milyon üye ve destekçisi olan dünyanın en büyük hayvan hakları PETA, COVID-19 salgınının çıkış noktası olarak gösterilen vahşi hayvan pazarları hakkında uyarıyor: “Bir pandemiyi daha riske alamayız. Tüm hayvan pazarları kapanmalı”.

 

Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler Derneği (PETA, People for the Ethical Treatment of Animals) Çin’deki yasaklara rağmen vahşi hayvan pazarlarının Endonezya ve Tayland gibi diğer Asya ülkelerinde devam ettiğini iddia etti. Bangkok ve Tomohon şehirlerinde iki pazarın görüntülerini paylaşan dernek, satışı yapılan hayvanlara ve hijyen koşullarına dikkat çekti.

8 Nisan’da paylaşılan ve Khlong Toei pazarı ile Tomohon pazarında çekildiği ifade edilen görüntülerde köpek, yılan, kurbağa gibi birçok ölü hayvanın yanı sıra, kafeslerde canlı kedi ve tavuklar da bulunuyor. Et kesimi ve satışı yapan çalışanların ise hijyen koşullarını sağlamadığı, hatta eldiven bile takmadığı vurgusu yapılıyor.

Çin hükümeti, Covid-19’un ilk olarak Wuhan’da bir vahşi hayvan pazarında tespit edilmesinin ardından ülkede vahşi hayvan pazarlarının yasaklandığını açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

evcil hayvanlarını gezdirenlere ceza keilmeyecek süleyman soyl

İçişleri Bakanı Soylu: Evcil hayvanları gezdirenlere ceza kesilmeyecek

Kumanyasnı Bir Köpek ile Paylaşan Polisöç

Kumanyasnı Bir Köpek ile Paylaşan Polis