in

Hayvan Pazarında Çekilen Görüntüler Kan Dondurdu

Vietnam’da bir hayvan pazarında çekilen görüntüler hayvanlara yapılan kötü muameleyi ve koronavirüs pandemisine rağmen pazarlardaki sağlıksız koşulları ortaya çıkardı.

Tüm dünyanın karantina altına girmesine neden olan koronavirüsün, Çin’in Wuhan kentindeki bir hayvan pazarında, yarasalardan insanlara bulaşmasıyla ortaya çıktığı düşünülüyor.

Görüntülerde kaplumbağaların kafesten kaçabilmek için çırpındığını gösteriyor. İkinci bir salgının tetiklenme riskine rağmen, hayvan pazarlarındaki kötü koşullar devam ediyor.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Görüntülerde, pazar çalışanının kurbağaların derilerini yırtıp, makasla bacaklarını koparttıktan sonra kanlı ve kirli bir sepete attıklarını, yerlerde hayvanların bağırsaklarının yığın olarak durduğu görülüyor.

Başka bir görüntü ise maske,eldiven ve önlük kullanmayan çalışan tarafından balıkların kirli bir zemin üzerinde kafalarının kesildiğini gösteriyor.

Dünya Sağlık Örgütü, insan ve hayvan sağlığına yönelik risk taşıması nedeniyle bu gibi koşulların kabul edilemez olduğu konusunda uyarıda bulunarak “Gıda kaynaklı mikroplar nedeniyle etin kontaminasyon riskini artırıyor” dedi.

640xauto 1

Hayvan hakları aktivistleri ise görüntüleri değerlendirerek “ Koşullar ve kesim süreci hayvanlar için dehşet verici. Bunun yanı sıra, işçilere bulaşacak patojenler konusunda da gerçek bir risk oluşutuyor. Çalışanlar, potansiyel olarak enfekte olmuş hayvanlarla ve pazara gelen kalabalıkla temas kuruyor” dedi.

Kaynak: Mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yalova boruya sıkışan kedi

Boruya Sıkışan ve 3 Gün Mahsur Kalan Yavru Kedi, Kanal Görüntüleme Cihazı Sayesinde Kurtarıldı

dinar köpek

Dinar’da 7 Köpeği Zehirlediler!