in ,

Hayvan Özgürlüğü Aktivistlerinden Nusr-Et’in Önünde Protesto

Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu üyleri pazar günü ünlü et restoranı Nusr-Et önünde buluştu.

Vegan aktivistlerden oluşan Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu, dün İstanbul Etiler’deki ünlü et restoranı Nusr-Et’in önünde bir protesto eylemi gerçekleştirdi.

Hayvan Özgürlüğ Aktivistlerinin Nusr Et’in Önünde Protesto 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Beyaz tişört giyen aktivistler, yan yana durduklarında her bir tişörte kırmızı renkle yazılan harflerin birleşmesiyle “vahşET” kelimesi ortaya çıktı. Arkalarını döndüklerinde ise, yine aynı yöntemle “şiddET” kelimesi yazıldı.

Restoranın karşısında duran aktivistler, mezbahalarda katledilen hayvanların, en temel hak olan yaşam hakkından yoksun olduğunu söyleyerek, insanları şiddete ortak olmamaya davet etti. Protestolarını, her yıl canı alınan milyarlarca hayvanın sesi olmak için yaptıklarını açıklayan aktivistler, vegan bir yaşamın mümkün olduğunu, isteyen herkesin kendisini bu zulüm zincirinden çekebileceğini vurguladı.

Hayvan Özgürlüğ Aktivistlerinin Nusr Et’in Önünde Protesto 2

Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu’ndan yapılan açıklamada şu görüşler dile getirildi:

“21. yüzyılda insanların, bu gezegeni paylaştıkları bilinç sahibi duyarlı hayvanlarla ilişkilerini yeniden değerlerdirmesi şarttır. Toplumdaki onaylanmış şiddeti sorgulayıp reddetmek, herkesin kendi elindedir. Hayvanlarla birlikte doğayı da öldüren bu sistem, sonuçta insanlığı da yok edecek boyutlara vardı. Çözüm, yok etmek değil, yaşatmak ve bunun için hayvan sömürüsünü sonlandırmaktır. Hayvanlara uygulanan sistematik zulmün sona erdirilmesi için topluma çağrı yapıyoruz. Bu yıkıcı sistemin yüzyıllardır var olması, doğru ve iyi olduğu anlamına gelmez. Hayvanların insan keyfi için işkence görmesi ve en temel hakları olan yaşam hakkının ellerinden alınarak katledilmeleri kabul edilemez. Bununla birlikte, gezegenin 6. yok oluşu yaşadığı bir dönemde, tüm duyarlı canlıları ve doğayı korumak için izlenecek yol, bu gidişata dur demektir. Bilim ve akıl, bu sorumluluğun ancak vegan olmakla yerine getirilebileceğini kanıtlamış durumda. Bizim mücadelemiz, insan, hayvan ve yeryüzü özgürlügünü kapsayan bir toplumsal adalet mücadelesidir!”

Nusr-Et restoranında, hayvan katliamı bir şova çevrildiği için, o mekanı bir simge olarak seçtiklerini söyleyen grup, protestonun hayvanlar üzerinden ticaret yapılan tüm sisteme yönelik olduğunu belirtti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onbacaklarikesilenkedi

Ön Bacakları Kesilen Kedi ve İki Yavrusuna Öğrenciler Kucak Açtı

Sosis Köpek Annesiz Yavru Kedileri Emziriyoröç

‘Sosis’ Köpek, Annesiz Yavru Kedileri Emziriyor