in

Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri Süpermarket ve Metroda Eylem Yaptı

Türkiye’de hayvan özgürlüğü mücadelesi veren aktivistler, 14 Temmuz 2019 Pazar günü İstanbul ve Bursa’da ilk süpermarket ve metro eylemini gerçekleştirdi.

İstanbul’da Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu ile İstanbul Vegan İnisiyatifi’nin birlikte yaptığı eylemler, üç ayrı eylem dikkat çekti. 20 kadar aktivist, ilk olarak Kozyatağı’ndaki büyük bir süpermarketin kasap reyonunun önünde şarkılı protesto gerçekleştirdi. Hayvanlara uygulanan sistematik sömürüyü anlatan şarkının sözlerini yazıp besteleyen Doğa Giray, düzenleyen Onur Tekşen.

Aktivistler eylem sırasında ellerinde ‘Hayvanlar yemek değildir”, “Hayyan hisseder”, “Tek fark senin algın” gibi hayvanların mal ve eşya olarak kullanımını protesto eden pankartlar taşıdı.

Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri Süpermarket ve Metroda Eylem Yaptı 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Şarkılı protesto, aynı saatlerde Bursa Vegan İnisiyatifi’ne mensup aktivistler tarafından Bursa’da yapıldı.

 

Marketteki müşterilerin dikkatle dinlediği şarkılı protesto, daha sonra Kadıköy metrosunda bir trenin içinde devam etti. Aktivistler şarkılarını çalıp söylerken yolcuların bazılarının farkındalık için teşekkür ettiği görüldü.

Hayvan Özgürlüğü Aktivistleri Süpermarket ve Metroda Eylem Yaptı 3

Kadıköy’deki eylemlerin sonuncusu, Çarşı’nın içindeki meydanda devam etti. Aktivistler, şarkılarını son kez söyleyerek hayvanların da insan gibi bilinç sahibi duyarlı canlı olduğunu ve yaşamaya hakları olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Gündür Apartman Boşluğunda Mahsur Kalan Köpek Kurtarıldıöç

10 Gündür Apartman Boşluğunda Mahsur Kalan Köpek Kurtarıldı

Böbrek Hastası Kedi İris için Sokakta Dans Ettileröç

Böbrek Hastası Kedi ‘İris’ için Sokakta Dans Ettiler