in

Hayvan Oteline ‘Kırık Kemik’ Davası

Chester isimli köpek dostunu hayvan oteline bırakan Müge Emeç, tatil dönüşü köpeğin yürüyememesi üzerine veterinere koştu. Chester’da darbeye dayalı parçalı kemik kırığı olduğunu öğrenen Emeç, otel sorumlusuna dava açtı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle gelişti: Otel işletmecisi Müge Emeç, yılbaşı tatilini yurtdışında geçirmeye karar verince Chester adlı King Charles cinsi köpeğini bir hayvan oteline bıraktı.

otel-ajanimo3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tatilin ardından İstanbul’a dönen Emeç, oteli arayarak köpeğinin arkadaşı A.O.’nun adresine bırakılmasını istedi. Hayvan oteli de “transfer firması” aracılığıyla köpeği teslim etti. Emeç, arkadaşından köpeği Chester’i alırken A.O., köpeğin hiç ayağa kalkmadığını ve devamlı ağladığını anlattı. A.O. bu durumu otel yetkililerine de bildirdiğini söyledi.

otel-ajanimo1

Veterinere koşan Emeç, köpeğinde darbeye dayalı parçalı kemik kırığı olduğunu ve acil müdahale edilmesi gerektiğini öğrendi. Veteriner raporunda kırık kemiğin köpek vücudunun en kalın kemiği olup parçalı kırık haline dönüşebilmesi için yüksek derecede travmaya maruz kalmış olması gerektiği ifade edildi.

otel-ajanimo4

Müge Emeç’in başvurmasıyla başlatılan soruşturmada hayvan otelinin sorumlusu İ.T., köpeği adrese bir taksiciyle gönderdiğini ve sağlık sorunu olmadığını söyledi.
Savcılık şüpheli İ.T.’nin “Haksız yere sahipli hayvanı işe yaramayacak hale getirme ve değerini düşürme” suçundan 3 yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

gezivehayvanlar

Gezi’de İnsanlarla Birlikte Direnen Güzel Hayvanlar, Sizi de Unutmadık

ayı ajanimo2

23 Yıldır Ayı ile Aynı Evi Paylaşıyorlar