in

Hayvan Kostümleriyle Duyarlılık Çağrısı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)  Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğrencileri, kedi, köpek, tavşan, kuş kostümleriyle sokaklarda gezerek sokak hayvanlarına duyarlılık çağrısı yaptı.
Hayvan Kostümleriyle Duyarlılık Çağrısı-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Eda Akbaş ve Yrd. Doç. Dr. Emin Ulaş Erdem, 15 öğrencileri ile ‘Sokak hayvanlarına yaşama hakkı tanıyalım’ projesi gerçekleştirdi. Proje kapsamında 5 öğrenci kedi, köpek, kuş ve tavşan kostümleri giydi. Öğrenciler, diğer 10 arkadaşlarıyla kentin en işlek caddesi Gazipaşa’da gezip sokak hayvanları ile ilgili broşür dağıttı. Boyunlarına, sokak hayvanlarının korunması ve ihtiyaçlarının karşılanmasına ilişkin mesajlar içeren dövizler asıp dolaşan öğrenciler, vatandaşları sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaları için uyardı.

Hayvan Kostümleriyle Duyarlılık Çağrısı-2

Yrd. Doç. Dr. Eda Akbaş, halkı hayvan hakları konusunda daha duyarlı olmaya ve hayvanlara muameleyle ilgili yasal yükümlülüklerini hatırlatmaya, bilinçlendirmeye yönelik bilgiler vermeye çalıştıklarını söyledi. Öğrencilerden Atakan Kılıç ise sokak hayvanlarını yaşam şartlarına destek olmak istediklerini anlatarak, “Sokak hayvanlarını bu yaşam şartlarına biz sokuyoruz. Onların su ve yiyecek bulabilecekleri doğal bir ortam yok. O zaman bunu insanların halletmesi lazım. Bir kap su ve bir kap yemek onların hayatını fazlasıyla kolaylaştırır” açıklamasını yaptı.

Hayvan Kostümleriyle Duyarlılık Çağrısı-4

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kurdele ajanimo6

1 Milyon Yaşındaki Fosile Kırmızı Kurdeleli Tören

tvyildizlaritest e1464857623233

Televizyon Dünyasının Ünlü Hayvanlarını Ne Kadar Hatırlıyorsun?