in

Hayvan İstismarcısı Youtuber Suç İşlemeye Devam Ediyor!

Yasak olmasına rağmen doğal ortamlarından kopardığı ve eve hapsettiği hayvanlar üzerinden prim kasan Youtuber Meriç İzgi üçüncü kez göz göre göre aynı suçu işledi! Kaçak yollarla ülkeye soktuğu maymunları istismar eden sözde fenomen, milyonların gözü önünde yalanlarına devam ederken aynı suçu rahat bir şekilde yeniden işleyebiliyor!

Doğal yaşam alanları evlerimiz olmayan; timsah, yılan, maymun ve benzeri hayvanların kaçak yollarla ülkeye sokulması, bakılması, satması ve satın alması kanunlarla yasaklanmış olmasına rağmen hayvanlar üzerinden prim kasan Meriç İzgi isimli ‘fenomen’ istismara devam ederek aynı suçu yeniden işliyor!

VİDEOLARDA KULLANARAK PRİM YAPMAYA ÇALIŞTIĞI MAYMUNLAR KURTARILMIŞTI

Sosyal medyada milyonlarca kişinin takip ettiği ve Youtube içerik üreticisi Meriç İzgi isimli ‘fenomen’in evine, geçtiğimiz Şubat ayında yetkililer tarafından arama emri ile baskın yapılarak videolarında ve sosyal medya gönderilerinde kullanarak üzerinden prim yaptığı makak maymunu kurtarılmıştı. Geçtiğimiz haftalarda ikinci bir maymunu kaçak yollarla ülkeye sokan ve besleyen şahısın evine yeni bir operasyon yapılmış ve ikinci maymun da kurtarılmıştı.

YALANLARINA DEVAM EDİYOR!

İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü durumu açıklamasına rağmen şahıs yetkilileri yalanlayarak ilk maymunun kendisine geri verildiği yalanını takipçilerine söylemişti.

wild_at_life isimli sosyal medya hesabı Türkçe sayfasından bir paylaşım yaparak Meriç İzgi’nin geçtiğimiz gün kaçak yollarla üçüncü maymunu edindiğini söyledi. Son maymunun diğer ikisinden yaşça daha büyük olduğunu söyleyen platform, yavruların annelerinin de katledildiğini aktardı.

View this post on Instagram

Meric Izgi, the boy who uses primates to enrich himself on Instagram and YouTube, the boy whom we already confiscated 1 python and 2 primates (the last was a few days ago), has managed to buy himself a new primate. This boy doesn’t seem to care about authorities nor the animals, he also didn’t pay the fines that the government gave him for the illegal wildlife trade. His thinking of being untouchable will soon end. We won’t stop till he drops! #endwildlifetrade #stopwildlifecrime #illegalwildlifetrade ************ Meric Izgi dun sabah saatlerinde kendisine kacak yollarla 3. Maymunu satin almistir. Bu maymun diger 2 Koko dan yasca daha buyuktur. Bu sahsin katlettirdigi ucuncu primat ailesi olmustur. Katil olmak icin azmettirmek yeterlidir. Bu sahis ne hak ne hukuk tanimaktadir. Kendisine daha onceden 1 piton ve 2 maymun icin yazilan cezalari da odememis, konu Maliye ye yansimistir. Maliye Bakanligina ek olarak sahsin kazandigi promosyon islerinden de takibe alinmasini ve vergilerinin tahsilatini talep ediyoruz. Uzerinde ev ya da araba gibi tapu ve ruhsat olmadigi icin kacakcilik nedeniyle yazilan cezalar da tahsil edilememistir. Kendisi Turkiye Cumhuriyetini “Muz Cumhuriyeti” sanmaktadir. Devletimizle Beraber artik buna kalici bir son verme vaktimiz coktan gelmistir. Hesap vereceksin Meric Izgi. Paylasin, herkes ogrensin bu “insanin” gercek yuzunu ve hak hukuk ahlak anlayini. #hayvankacakciligi #vergikacakciligi #vahsiyasamkatliami #instagrammaymunu

A post shared by Wild@Life (@wild_at_life) on

İzgi’nin aynı suçu göz göre göre bu kadar rahat bir şekilde işlemesine  sosyal medyada binlerce kişiden tepki geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Delik Rogar Kapagindan Iceri Dusen Kopek Kurtarildi

Delik Rögar Kapağından İçeri Düşen Köpek Kurtarıldı

Umraniyede Bir Marti Ev Sahibi Izin Vermedigi icin 5 Gun Boyunca Balkonda Mahsur Kaldi7

Ümraniye’de Bir Martı, Ev Sahibi İzin Vermediği için 5 Gün Boyunca Balkonda Mahsur Kaldı