in

Hayvan Haklarını Savunduğu İçin Soruşturma Açıldı!

4 aylık yavru köpeğe tecavüz edip öldüren ve serbest bırakılan Volkan Uzun olayında, hala meclisten geçmeyen hayvan hakları yasasıyla ilgili milletvekillerine seslenen Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) Başkanı Erman Paçalı’ya soruşturma açıldı!

Hayvan Hakları Yasası’nın çıkmadığını ifade edip milletvekillerine seslenen ve “Kendinizi sorumlu hissetmiyor musunuz” sorusunu yönelten HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı’ya halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmekten soruşturma açıldı. Soruşturma kapsamında Paçalı’nın Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ifadesine başvuruldu.

PAÇALI: “AĞZIMA SAĞLIK”

HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı ise konuyla ilgili oldukça kısa bir savunma yaptı. Kısa savunmasını “Ağzıma Sağlık” diyerek tamamlayan Paçalı daha sonra yaptığı yazılı açıklamada “Yöneltilen suçlama halkı kin ve düşmanlığa tahrik. Olay ve olay sonrası yaşananların gelişim süreçleri ortada, yazdıklarım ortada. 4 aylık yavru bir köpeğe tecavüz edip öldüren sapık aramızda. Ama halkı kinlendiren benim öyle mi? Ben mi serbest bıraktım o sapığı? Kim halkı kinlendiriyor bu soruşturmayı açanlar önce bir şapkayı masaya koyup düşünsünler” dedi.

b9421b80 d7ad 4f58 b827 0f35d16b1e85

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

NE OLMUŞTU?

22 Temmuz 2020 günü Ankara’da Volkan Uzun adlı şahıs 4 aylık köpeğe tecavüz etmiş, yavru köpek yaşamını yitirmişti. Uzun gözaltına alınmış, bu suçtan serbest bırakılmış, 9 ayrı suçtan arandığı ortaya çıkınca tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı ise Volkan Uzun’un hayvana tecavüz olayından serbest bırakılmasına tepki göstererek sosyal medyada yaptığı paylaşımda hayvan hakları yasasının halen bekletildiğini hatırlatmış, milletvekillerine seslenerek “kendinizi sorumlu hissetmiyor musunuz” diye sormuştu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5199 sayili hayvanlari koruma kanunu

“Buna Sessiz Kalana Selam Bile Vermek Kabahattir!”

acil servise siginan hasta kopek

Hasta Köpek Gözyaşları İçerisinde 112 Acil Servise Sığındı!