in

Hayvan Haklarına Dair İlk Çocuk Tiyatrosu “Bremen Mızık-Çıları”

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve Moda Sahnesi’nin profesyonel destekleri ile Türkiye’de hayvan hakları konusunda bir ilk olan bu müzikli oyun sahnelenecek..

Hayvan haklarına dair ilk çocuk tiyotrosu Bremen Mızık-Çıları sahnelenmeye hazır.

hayvan-haklarina-dair-ilk-cocuk-tiyatrosu-bremen-mizik-cilari-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bremen Mızık-Çıları, Kedi, Köpek, Yunus ve Maymun’un gözünden bizim ve onların hikayesini anlatıyor. Bizler yani insanlar baktığımız gibi görüyoruz hayvanları. Çoğunuzun sevdiğinden kuşkumuz yok ama sevmek ya da ‘sahip olmak’ onlara her istediğimizi yapma hakkını vermiyor bize. Bizim dışımızdaki bu canlıları iş amaçlı, eğlenme amaçlı kullanamayız hakkımız da yok. Dünyadaki her şeyi elde etme ve onu yönetme iddiasında olan insanoğlu, kendisini canlı cansız her şeyin de sahibi olarak görüyor. Ağaçları kesiyor, doğayı yok ediyor, diğer canlıları alıyor satıyor, avlıyor, sirklerde, otellerde, hatta filmlerde oynatıyor. Evine alıyor, sıkılınca sokağa atıyor.

hayvan-haklarina-dair-ilk-cocuk-tiyatrosu-bremen-mizik-cilari-4

HAYTAP Eğitim Projesi kapsamında okullarda gösterime giren ve tamamıyla profesyonel ekip ve metin yazarlığı ile oluşturulan bu oyun, yunus parkları gerçeğinden sirk gerçeğine, petshop gerçeğinden deney gerçeğine kadar hayvan hakları ihlalinin olduğu birçok konuyu çocukların dilinden onlara anlatıyor.

hayvan-haklarina-dair-ilk-cocuk-tiyatrosu-bremen-mizik-cilari-2

Müzikli, dekorlu, kostümlü ve tamamıyla eğitim amaçlı hiçbir şiddet unsuru barındırmayan oyun Kadıköy İlçe Eğitim‘in de verdiği onayla çok yakında talep geldikçe okullara ulaşmaya başladı bile.

hayvan-haklarina-dair-ilk-cocuk-tiyatrosu-bremen-mizik-cilari-1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iki yıl kayıp kedi

2 Yıl Önce Kaybolan Kedi ve Ailesinin Duygusal Kavuşması

Köpeğini Kurtarmak için Buz Tutan Göle Atlayan Gerçek Bir Ebeveyn

Köpeğini Kurtarmak için Buz Tutan Göle Atlayan Gerçek Bir Ebeveyn