in

Hayvan Hakları Yasasının Çıkmasını İsteyen Emine Erdoğan Sesini Yetkililere Duyuramıyor!

Emine Erdoğan da pek çok vatandaş gibi hayvan yönelik şiddetin caydırıcı şekilde cezalandırılmasını istiyor. Ama ne yazık ki o da sesini yetkililere duyuramıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da tıpkı vatandaşlar gibi hayvanları gerçekten koruyacak yasanın çıkmasını talep ediyor. Ancak anlaşılan, o da vatandaşlar gibi sesini yetkililer duyuramıyor. Yıllardır her 4 Ekim’de yasanın çıkması gerektiğini vurgulayan bir mesaj yayınlayan Emine Erdoğan’ın çağrıları kayıtsız kalıyor.

Emine Erdoğan 2 sene önce 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde şu mesajı yayınlamıştı:

“Hayvanların haklarını tüm yönleriyle teslim ettiğimiz bir dünyada dostlarımızla birlikte huzur içinde yaşayalım. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kutlu olsun. Meclisimizin de bir an önce Hayvan Hakları Kanunu’nu layıkıyla ele almasını temenni ediyorum.”

Emine Erdoğan geçen yıl da şu mesajı yayınlamıştı:

“Sesi olmayanlara ses olmak insanlık vazifesidir. Hayvan Hakları Yasası’nın bir an önce yürürlüğe girmesini, hayvanların tüm kötülüklere karşı korunmasını ve doğal ortamlarında ihtiyaçları gözetilerek yaşamalarını diliyorum. Hayvanlara güzel muamele insaniyet yolunda katettiğimiz yolun en iyi göstergesidir. Onlar bizim en masum emanetimizdir. Hep birlikte huzur içinde bir dünyada yaşamayı diliyor, 4 Ekim Hayvan Hakları Koruma Günü’nü kutluyorum.”

Emine Erdoğan bu yıl 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde Barınaktan engelli bir köpek sahiplendi.  Erdoğan bu sene de yasanın çıkmasını temenni etti.

“Meclisimizin, yeni yasama yılında hayvanlara haklarını eksiksiz teslim ederek tüm vicdanları rahatlatacak yasayı bir an önce çıkarmasını temenni ediyorum

Kim bilir, belki meclis bu yasama yılında Emine Erdoğan’ın çağrılarına kulak verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç Çarptığı Köpeğe Jandarma Sahip Çıtı

Kaza Geçiren Köpeğe Jandarma Sahip Çıktı

İstiklal Caddesi'nin Girişinde Vatandaşları Karşılayan Kedicik

İstiklal Caddesi’nin Girişinde Vatandaşları Karşılayan Kedicik