in ,

Hayvan Hakları Yasası Meclis Tatile Girmeden Tamamlanacak

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hayvanları koruma kapsamında yeni yasal düzenlemelerin yakında gerçekleşeceğini duyurdu.

Hayvan hakları yasa tasarısının tam metni henüz kamuoyu ile paylaşılmazken, hükümet yetkilileri sosyal medya hesaplarında veya farklı yayın kuruluşlarına verdikleri demeçlerle, tasarıdaki maddelerin bir kısmı ve yasanın ne zaman çıkacağına ilişkin bilgiler paylaşıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hayvanları koruma kapsamında yeni yasal düzenlemelerin yakında gerçekleşeceğini duyurdu. Mahir Ünal yaptığı açılamada hayvan hakları yasasıyla ilgili olarak “Meclis tatile girmeden çalışmaları tamamlayacağız” dedi. Mahir Ünal yaptığı açıklamada hayvan hakları yasa tasarısında yer alan maddelerden bazılarına ilişkin detayları vermeden genel bigi verdi. Ünal’ın verdiği bilgiye göre; “Beslediği hayvanı sokağa terk edenlere para cezası verilecek. Hayvanların üzerinde bulunan çip ile hayvanı kimin sokağa bıraktığı rahatlıkla tespit edilecek. Hayvanların sağlıksız ortamlarda tutulduğu petshoplar kapatılacak.”

Ak Parti Cephesinden Hayvan Haklari Yasasi ile Ilgili Art Arda Aciklamalar Geliyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Hayvan Hakları Yasası İçin Geri Sayım Başladı”

Hayvanları koruma kapsamında yeni yasal düzenlemelerin yakında gerçekleşeceğini duyuran Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise Adalet Bakanlığı bahçesindeki kedilerle poz verdiği fotoğrafı paylaşarak sosyal medya hesabında; “Can dostlarımızı daha etkin koruyacak yasal düzenlemeler kapıda. Geri sayım başladı” ifadesini kullandı. Bakanlığın bahçesindeki anne ve 2 yavru kedi ile çektiği sempatik fotoğrafları paylaştığı sosyal medya hesabında,, kedilerin mama ve sağlık kontrollerinin personeller tarafından yapıldığını belirtti. Bakanlığın bahçesinde yuvası da olan kedilere Kahve, Güneş ve Duman ismi verildi.

Hayvan Hakları Yasa Tasarısının Tam Metni, Henüz Paylaşılmadı

Yaşam hakkı savunucuları tarafından yıllardır çıkması için mücadele edilen hayvan hakları yasası, 19 yıllık AK Parti iktidarı dahil olmak üzere hiç bir hükümet tarafından çıkarılamadı. AK Parti MKYK toplantısında hayvan hakları yasa tasarısının hızlandırılması yönünde talimat veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu çalışma kamuoyunda evcil hayvanları düzenleyen bir çalışma gibi algılanıyor ama biz bunu çok daha geniş düşünüyoruz. İnşallah bu kapsamda da bunu bitireceğiz” dedi. MYK toplantısı sonrasında, hükümet yetkililerinden birbiri ardına açıklamalar geldi. Ancak yetkililerin hiç biri tam metni ve maddeleri paylaşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Isik Sacan Ilginc Salyangozlar Hinea Brasiliana

Işık Saçan İlginç Salyangozlar : Hinea Brasiliana

Iste Hayvan Haklari Koruma Kanunu Taslagindaki Endise Veren Detaylar 3 1

“Hayvan Koruma Kanunu” Adı Altında, Kedi ve Köpeklerin Sokakta Yaşaması mı Engellenecek!