in

Hayvan Hakları Yasası Bu Yasama Yılında Görüşülmeyecek

TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu yasa çıkarılmadan önce bir yol haritası hazırlayacak

Adalet Bakanlığınca, hayvanlara eziyet edenler ile öldürenlere hapis cezası verilmesini öngören taslağın meclis gündemine gelmesi yeni yasama yılına kaldı. Hayvan haklarını önce; hayvanlara uygulanan şiddet ve kötü muamele olaylarının incelenerek, alınacak tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu üstlenecek.

Hayvan Hakları Yasası Bu Yasama Yılında Görüşülmeyeceköç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Adalet Bakanlığı yeni kurulan TBMM Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu çalışmaları sonunda ortaya çıkacak raporu bekleyecek. Hayvan haklarını önce TBMM’de kurulan araştırma komisyonu inceleyecek. Üç ay süreyle çalışacak komisyon, inceleme ve araştırmalarında ortaya çıkan sonucu rapor haline getirecek. Rapor yeni hazırlanacak Hayvan Hakları Yasası için kullanılacak.

Araştırma Komisyonu, yeni hazırlanacak ‘Hayvan Hakları Yasası’nın daha kapsamlı ve kalıcı olmasına yardımcı olmak için, sorunların tespit edilmesi ve çözüm önerileri konusunda ilgili sivil toplum kuruluşları, kamu kurumları ve diğer sosyal paydaşların görüş ve önerileri alınarak bu konuda bir yol haritası çıkaracak. Tespit ve önerilerini rapor haline getirecek. Hazırlanacak bu raporun ardından ilgili bakanlıklar yeni hazırlanacak olan yasayı şekillendirecek. Taslak bu çalışmaların sonrasında meclis gündemine Ekim ayında gerçekleşecek yeni yasama yılında gelecek.

Kaynak:T24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saklı Cennette Kuş Sayısında Rekor Artışöç

‘Saklı Cennet’te Kuş Sayısında Rekor Artış

Eve Gelmeyen Kedisini Bir Dükkanda Mahsur Kakmış Halde Bulduöç

Eve Gelmeyen Kedisini Bir Dükkanda Mahsur Kalmış Halde Buldu