in

Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu Üyeleri Binali Yıldırım ile Görüştü

Birçok STK ve derneğin bir araya gelerek oluşturduğu Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım toplantı yaptı.

Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu Kurucular Kurulu, Cumhur İttifakı İstanbul   Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Binali Yıldırım ile buluştu. Toplantıya; Yasama İzleme Delegasyonundan Dayanışma Federasyonu Kurucu Onursal Başkanı Şebnem Aslan, Hayvanlara Adalet Derneği (HAD) YK. Av. Melike Özdemir, Hayvan Hakları İzleme Komitesi
(HAKİM) Av. Barış Karlı, Nilgül Sayar ( Göktürk Hayvan Sevenler Der.)Fazlı Kılıç ( Eski Kağıthane Belediye Başkanı) Şaban Demirel ( Eski Kağıthane Bel Bşk Yrd.), Tuzla Belediye Baskanı Dr. Şadi Yazıcı katıldı.

Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu Üyeleri Binali Yıldırım ile Görüştü 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Delegasyon üyelerinin İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün yasa dışı uygulamalarını dile getirdiği toplantıda  İBB Veteriner İşleri Müdürlüğünün hayvan hakları ihlalleri, yasadışı toplamalarda ortadan kaybolan sayısız hayvan, ilçelerle yapılan ve hayvanların yok edilmesine neden olan protokolün iptal edilmesi gerektiği, yeterli kısırlaştırmanın yapılmadığı, usulsüz toplamalar, 2015 Eyüp vb. ihlalleri, kanuna aykırı uygulamalar, veteriner hekimsiz iğne atımı, gönüllülerle eşgüdümlü çalışılması gerektiği, çalışanların hayvansever olması gerektiği, bakımevi ziyaretlerinde kimi bölümlerin hayvan hakları savunucularından gizlendiği, bir tek hayvan ambulansının, besleme su odağının bile olmadığı, gönüllülere kötü davranıldığı, hiçbir başvurunun açıkça yanıtlanmadığı gibi son derece kaba yaklaşımlarla karşılaşıldığı bunu sorumlusunun başta İBB veteriner işleri müdürü ve ekibi olduğu ve derhal görevden alınmaları gerektiği bildirildi.

Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu Üyeleri Binali Yıldırım ile Görüştüöç

“Hayvan Hakları Aceleye Gelecek Bir Konu Değil”

Görüşmede kendisinin de iki köpeği olduğunu, sokaklarda belediyece kısırlaştırılmış küpeli aşılı köpekleri görmek istediğini söyleyen Yıldırım, şeçildiğinde hayvan hakkı savunucularının isteklerinin yapılamayacak şeyler olmadığını belirtti.

Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu Üyeleri Binali Yıldırım ile Görüştü 1

Belediye çalışanlarına eğitim verebilceğini, kanunu ve hayvan haklarını öğretebileceğin belirten delagasyon üyelerine Yıldırım, TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonundan bahsetti ve “sizler de katkı sunuyorsunuz hayvan hakları öyle aceleye gelecek bir konu değil önce sizlerin de katkısıyla rapor hazırlanması araştırılması gerekiyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tunadan Dicleye Kadar Nehirlerdeki Antibiyotik Düzeyi Tehlikeli Seviyedeööç

Tuna’dan Dicle’ye Kadar Nehirlerdeki Antibiyotik Düzeyi Tehlikeli Seviyede

TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu Hayvan Polisi Kurulmasını İsteyeceğizöç

TBMM Hayvan Haklarının Araştırılması Komisyonu: Hayvan Polisi Kurulmasını İsteyeceğiz