in

Hayvan Hakları Savunucusuna İsviçre’den Red!

Uzun süredir İsviçre’de yaşayan Nancy Holten’ın İsviçre vatandaşlığı ve pasaportu başvurusu hayvan hakları savunucusu olduğu söylenerek reddedildi.

İsviçre vatandaşı 2 çocuk annesi olan 42 yaşındaki Nancy Holten Hollanda’da doğdu ve 8 yaşında İsviçre’ye taşındı. The Local‘ın haberine göre İsviçre pasaportu almak için yaptığı ikinci başvurusu Aargau kantonuna bağlı Gipf-Oberfrick Belediyesi tarafından reddedildi.

isvicreden-red

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir vegan ve hayvan hakları savunucusu olan Holten’ın ineklerin boynuna asılan ve ineklere zarar verdiğini iddia ettiği çıngıraklara karşı olan katı tutumunun bu kararda etkili olduğu söylendi.  Avcılık ve domuz yarışı gibi faaliyetlere karşı da kampanya düzenleyen Holten ayrıca yaşadığı kentte kilise çanlarının sesinden rahatsız olduğunu defalarca dile getirmiş. Bu sebepler yüzünden Holten’ın İsviçre vatandaşlığı başvurusu kent sakinlerinin de önerisiyle reddedildi.

‘Boşboğaz’

İsviçre Halk Partisi il başkanı Tanja Suter, Holten için boşboğaz biri ifadesini kullandı. Suter, komitenin kent sakinlerinin tepkisini çeken ve geleneklere saygı göstermeyen Holten’a İsviçre vatandaşlığı vermek istemediğini sözlerine ekledi. Holten The Local’a verdiği röportajda sert ifadeleri ve sözleri dolayısıyla başvurusunun reddedildiğini ifade etti.Holten verdiği röportajda kendisinin birçok insanın geleneklerine saldırdığını düşündüğünü fakat kendisinin bunu yapmadığını, hayvanların iyiliğini düşündüğü için inek çıngıraklarına karşı olduğunu, İsviçre’nin evi olduğunu, İsviçre’de büyüdüğünü, çalıştığını, arkadaşları ve akrabaları olduğunu sözlerine ekledi.

İkinci kez Reddedildi

Gipf-Oberfrick Kurulu temsilcilerinden olan Urs Treier, The Local’a verdiği demeçte Holten’ın vatandaşlık başvurusunun geleneklerle olan sorunlarından değil protest yapısının kamusal nitelikteki bir sonucu olduğunu belirtti. Treier, Holten’ın vatandaşlık başvurusunun 2. kez reddedilmesinin sebebinin kişisel fikirlerinin basında fazla yer alması ve medya ilgisini kentteki geleneklere çekmesi olduğunu sözlerine ekledi. Holten’ın başvurusu Aargua kantonal hükümetine gönderildi. Başvurusu Gipf-Oberfrick komitesi tarafından reddedilen Holten’a kantonal hükümetin kararı bozup vatandaşlık verme yetkisi bulunuyor.

İsviçre Vatandaşlığı kabulu için gerekli şartlar kantonlara ve belediyelere göre farklılık gösteriyor. İsviçre vatandaşlığı başvurularının onayı yazılı ya da sözlü testlere ya da halk meclisinin kararına göre belirleniyor.

Kaynak:Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

melihgokcek mecliskopekısırmakavgası

Melih Gökçek’ten Hayvanseverleri Kızdıran Paylaşım

hırsız sincap

Çikolata Çalan Tatlı Hırsız Sincap