in

Hayvan Hakları Savunucuları Sokak Hayvanları Konferansı’nda Biraraya Geldi

Türkiye’nin üniversiteler arasında düzenlenen en geniş kapsamlı etkinliklerinden biri olan “Sokak Hayvanları Konferansı”, Özyeğin Üniversitesi Doğal Yaşamı Koruma Kulübü öncülüğünde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin üniversiteler arasında düzenlenen en geniş kapsamlı etkinliklerinden biri olan “Sokak Hayvanları Konferansı”, Özyeğin Üniversitesi Doğal Yaşamı Koruma Kulübü öncülüğünde gerçekleştirildi. Konferans, duyarlı sivil toplum kuruluşlarını, psikologları, gönüllü hayvan severleri, uzmanları, veterinerleri, üniversiteli gençleri bir araya getirdi. Konferansta sokak hayvanlarının yaşadığı sorunlar, hayvan hakları ihlallerinin hukuki yönü ele alındı, çözüm yolları arandı.

 hayvan-haklari-savunuculari-sokak-hayvanlari-konferansinda-biraraya-geldi-9

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Özyeğin Üniversitesi, sokak hayvanlarının korunmasına, rehabilitasyonuna, hukuki haklarına yönelik sorunların çözümünde sivil toplumun desteğinin öneminden yola çıkarak, geniş bir katılımla Sokak Hayvanları Konferansı düzenledi. ÖzÜ Doğal Yaşamı Koruma Kulübü’nün öncülüğünde, hayvan haklarına yönelik üniversiteler arasındaki en geniş katılımlı konferans olan Sokak Hayvanları Konferansı, Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşti.

 hayvan-haklari-savunuculari-sokak-hayvanlari-konferansinda-biraraya-geldi-3

Konferansa; sokak hayvanları ve hayvan haklarına yönelik çalışmalar yürüten Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra psikologlar, veterinerler ve uzmanlar da katıldı. “Üniversiteler Arası Hayvanları Koruma Topluluğu” (UNIHAK) temsilcisi Kamuran Ereğli, İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Hülya Yalçın, Hayvan Hakları İzleme Komitesi Koordinatörü Burak Özgüner, Haykonfed İstanbul Koordinatörü Barış Şengün’ün yanı sıra gönüllü hayvan severler Işkın Moğal Alçı ve Okan Oflaz, Mopsan Veteriner Ürünleri’nden Murat Altunyuva, Uzman Psikolog Oğuz Mordağ ve Hayvan Psikoloğu Ersen Akbaş konferansa konuşmacı olarak katılarak destek verdiler.

 hayvan-haklari-savunuculari-sokak-hayvanlari-konferansinda-biraraya-geldi-4

Sokak hayvanları sorunlarının belirlendiği, çözüm yollarının tartışıldığı, hayvan hakları ihlallerinin hukuki yönünün de ele alındığı Sokak Hayvanları Konferansı’nda, hayvan severlere ışık tutacak ve yol gösterecek bilgiler paylaşıldı.

 hayvan-haklari-savunuculari-sokak-hayvanlari-konferansinda-biraraya-geldi-7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kurtköy ormanlarında yüzlerce köpek ortadan kayboldu

Kurtköy Ormanlarında ‘Yüzlerce Köpek Ortadan Kayboldu’ İddiası!

görmeengellikadınverehberköpeğemetrobüsengeli 2

Görme Engelli Kadına “Rehber Köpekle Metrobüse Binemezsin” Engeli!