in

Hayvan Hakkı Savunucuları Katliam Yasa Tasarısına ‘Hayır’ Demek için Buluşuyor

Birçok STK ve derneğin bir araya gelerek oluşturduğu Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hazırlığı süren yasa tasarısıyla ilgili endişelerini dile getirmek için hayvan hakkı savunucularını Pazar günü Kadıköy İskele Meydanına bekliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayvanlara işkence ederek öldürenlerle ilgili son dönemlerde medyaya yansıyan haberlere dikkat çekerek, “Yasa hâlâ neyi bekliyor? Bir an önce çıkartın. Hayvanlara işkence eden ve öldürenlere verilen cezaları da arttırın”  açıklamasında bulunmuştu.

Bu açıklamdan sonra Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yasa tasarısının hazırlanma süreci hızlanmıştı.

Hayvan hakkı savunucuları, geçtiğimiz haftalarda illerin kent merkezlerinde toplanarak, hükümet yetkilileri tarafında hazırlanan hayvanları koruma kanunu yasa tasarısı ile ilgili endişelerini dile getirmişlerdi. Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu temsilcileri hükümet yetkilileri tarafından hazırlanan yasa tasarısının kendileriyle paylaşılmadığını belirtmişti.

katliamyasasi 4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yasa tasarısını hazırlayan milletvekili ve bürokratlarla görüşen temsilciler, mevcut yasada bulunan ve sokak hayvanlarının belediyelerce toplanamasını yasaklayan 6. madde ile ilgili endişlerini yetkillere ilettiğini açıkladı. 6. maddenin kırmızı çizgileri olduğunu açıklayan temsilciler görüşme sonrası“6. maddeyi tamamen ya da kısmen değiştirerek yüzbinlerce sokak hayvanının kaderi ile oynayacak, onları sürgüne, esarete ve ölüme gönderecek ve sokak hayvanlarına sistematik şiddet ve katliam uygulayan belediye görevlilerine yaptırım uygulamayacak, onları yargılamayacak bir tasarı, sokak hayvanlarını asla koruyamaz!” açıklamasını yapmıştı.

Hayvan hakkı savunucuları hazırlanan yasa tasarısı ile ilgili endişelerini ve kırmızı çizgilerini duyurmak için 25 Kasım Pazar günü Kadıköy’de buluşacak. Yasa tasarısının bir katlim yasasına dönüşmemesi için eyleme tüm hayvan hakkı savunularının katılımı bekleniyor.  Hayvan hakkı savunucuları Pazar günü saat 14:00‘de  Kadıköy İskele Meydanında bulunan Atatürk anıtı önünde toplanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dev Cüsseleri ve Minnoş Kalpleriyle Danualara Ait Eğlenceli Fotoğraflar.

Dev Cüsseleri ve Minnoş Kalpleriyle Danualara Ait Eğlenceli Fotoğraflar

Maltepenin Sokak Hayvanları Kışa Hazıröç

Maltepe’nin Sokak Hayvanları Kışa Hazır