in

Hayvan Hakkı Savunucuları İmamoğlu’na Sesleniyor: Veteriner İşleri Müdürü Görevden Alınsın

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun göreve başlamasının ardından Veteriner İşleri Müdrülüğünün kasıtlı olarak yasa dışı uygulamaları hızlandırdığını iddia eden hayvan hakkı savunucuları, Ekrem İmamoğlu’na sesleniyor.

Geçtiğimiz günlerde İBB tarafından verimli bir sokak hayvanları çalıştayı düzenlenmiş, hayvan hakkı savunucuları yeni yönetim ile olumlu bir başlangıç yapmıştı. Hayvan hakkı savunucuları, Ekrem İmamoğlu ve İBB yönetiminden daha önce yasadışı toplamalar yaptığı iddia edilen Veteriner İşleri Müdürünün ve personelinin görevden alınmasını talep etmişti.

 

Ancak seçim sonrası değişen İBB yönetimi, Veteriner İşleri Müdürlüğünde bir görev değişikliği yapmadı. Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu sosyal medyadan yaptığı açıklamada seçim sonrası Veteriner İşleri Müdrülüğünün yasa dışı eylemlere hız verildiğini iddia etti.

Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu üyeleri geçtiğimiz hafta Çatalca‘da ormanlık alanda besleme yaparken  İstanbul Büyük Şehir Belediyesi‘ne bağlı Veteriner İşleri Müdürlüğü’nü ekipleri ile karşılaştı. Ekiplerin araç ile çok sayıda köpeği ormanlık alana bıraktığını iddia eden gönüllüler İBB aracının olay yerinden ayrılmaması için mücadele etti. Ekipler kısırlaştırdıkları köpekleri aldıkları yere bıraktıklarını iddia etse de gönüllüler köpeklerin Eyüpsultan’da yaşayan köpekler olduğunu iddia etti. Taraflar karakola giderek birbirlerinden şikayetçi oldu.

IBB aracı Çatalca Akalan Köyü ormanlik alana köpek bırakırken yakalandı!

Dayanısma Hayvan Hakları Federasyonu paylaştı: 9 Ekim 2019 Çarşamba

Hayvan hakkı savunucuları Kısırkaya Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi‘nde tutulan ancak  şu an orada olmayan yaklaşık 1400 köpeğin akıbeti hakkında da endişe duyuyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü köpeklerin şehre bırakıldığını açıklasa da hangi bölgelere bıraktıklarını açıklamaması hayvan hakkı savunucularının endişelerini arttırdı.

Hayvan Hakkı Savunucuları İmamoğluna Sesleniyor Veteriner İşleri Müdürü Görevden Alınsın

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İBB Veteriner İşleri Müdürü olan Muhammed Nuri Coşkun

Hayvan hakkı savunucuları, İBB Veteriner İşleri Müdürlüğünün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile hayvan hakkı savunucularını karşı karşıya getirmeye çalıştığını iddia ediyor. 2013 yılından beri İBB Veteriner İşleri Müdürü olan Muhammed Nuri Coşkun ve derhal görevden alınması gerektiğini düşünen hayvan hakkı savunucuları seslerini Ekrem İmamoğlu’na duyurmaya çalışıyor. Yaşam hakkı savunucuları, Kısırkaya Projesinin de 2013 yılında başlamış olmasına dikkat cekerek Muhammed Nuri Coşkun’un da aynı yıl Veteriner İşleri Müdürü olması ve İstanbul’un sokak hayvanlarının 6 yıldır yaşadıklarının sorumlusu olarak Çoşkun’u görüyor.

İddialar ile ilgili cevap hakkı tanımak amacıyla Veteriner İşleri Müdürlüğüne ulaşma çabamız sonuçsuz kaldı. Görüştüğümüz her İBB personeli topu başka bir birime atarken konuyla ilgili sadece İBB sözcüsü Murat Ongun’un açıklama yapabileceği tarafımıza iletildi.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Manisada Boynundan Köprüye Asılan Köpek Hayatını Kaybettiç

Manisa’da Boynundan Köprüye Asılan Köpek Hayatını Kaybetti

Öğrenciler Sokak Hayvanları için Mama İstasyonu Oluşturduöç

Öğrenciler Sokak Hayvanları için Mama İstasyonu Oluşturdu