in

Hayvan Hakkı Savunucuları İBB’nin Önünde Çadır Kurdu

Büyükada’da Ruam hastalığı tespit edildikten sonra 81 atın öldürülmesini ardından hayvan sever bir grup İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptı. Burada toplanan grup üyeleri bir süre slogan attıktan sonra çadır kurarak olayı protesto etti.

Büyükada’da bulunan, Ruam hastalığına yakalanmış 81 atın öldürüldüğünün açıklamasının ardından Hayvan Özgürlüğü İnisiyatifi, Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu, İstanbul Vegan İnisiyatifi ve Hayvanlarla Dayanışma İnisiyatifi üyelerinden oluşan yaklaşık 50 kişi Saraçhane’de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Binası önünde bir araya geldi. Burada toplanan grup slogan atarak atların öldürülmesini protesto etti. Aralarında sanatçı Leman Sam’ın da bulunduğu hayvanseverler, “Atların kanları İBB’nin elinde”, “Adalarda fayton istemiyoruz”, “İmamoğlu sözünü tut” gibi sloganlar atarak, İBB önünde nöbet çadırı kurdu.

Hayvan Hakkı Savunucuları İBBnin Önünde Çadır Kurdu1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Grup adına belirlenen 3 kişi İBB Belediye Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı ile toplantı yapıyor. Grubun İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki bekleyişi sürerken, polis ekiplerinin ise güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Hayvan Hakkı Savunucuları İBBnin Önünde Çadır Kurdu2

Grup adına basına açıklama yapan hayvan hakları savunucularından Doğa Altınsay, hayvan sömürüsü ve katliamların bu yüzyılda devam etmemesini istediklerini belirterek bu amaçla çadır nöbetine başlayacaklarını söyledi. Atlı faytonun kültür ve miras olmadığını belirten Altınsay, şöyle konuştu:

“‘Kültür’ adı altında katliama ve sömürüye göz yumamayız. Hangi yüzyılda yaşıyoruz? Elektrikli faytonlar var. Bu kadar zor değil bunu değiştirmek. Birazcık vicdan bekliyoruz. Sizin gözünüzün önünde 140 at katledilse, gözünüzü kırpmadan bakabilir misiniz? Onların da bizim gibi canları var. Biz sadece verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz. Eğer bu sözler yerine getirilseydi şu anda bu atlar ölüyor olmayacaktı. Bizim keyfimiz için hiçbir atın öldürülmesini kabul etmiyoruz. Bu artık durmalı. Ekrem İmamoğlu’ndan en kısa sürede bir açıklama bekliyoruz. Ancak bu şekilde bir çözüm bulabiliriz.”

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öldürülen 82 At Ölüm Çukurlarına Gömüldüöç

Öldürülen 82 At Ölüm Çukurlarına Gömüldü

Yayalada Terk Edilen Eşek Duyarlı Gençler Sayesinde Kurtarıldıöç

Yayalada Terk Edilen Eşek, Duyarlı Gençler Sayesinde Kurtarıldı