in

Hayvan Hakkı Savunucuları Hayvanlara Yapılan İşkence ve Tecavüzleri Ankara’da Protesto Etti

Hayvan hakkı savunucuları Ankara’da buluştu.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (Haykonfed) üyeleri ve hayvan hakları savunucuları, hayvanlara yapılan işkence ve tecavüzleri protesto etti.

Kurtuluş Parkı‘nda bir araya gelen hayvan hakları savunucuları, “Hayvan haklarını savunmayan siyasiye oy yok”, “Hayvanlara tecavüz ve eziyet edenler hapis cezasına mahkum edilsin” yazılı dövizler taşıdı.

Hayvan Hakkı Savunucuları Hayvanlara Yapılan İşkence ve Tecavüzleri Ankarada Protesto Ettiöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Haykonfed Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, grup adına yaptığı açıklamada, hayvanlara tecavüz edenlerin en ağır ceza ile cezalandırılması gerektiğini belirterek, “Hayvanlara tecavüz edenler, hem hapsedilsin hem de hadım edilsin. Çünkü bunun bir sonraki aşaması bebeğe, kadına ve çocuğa tecavüzdür.” dedi.

Konya Ereğli’de yavru bir köpeğe tecavüz edilmesine ilişkin görüntüleri, sosyal medyada paylaşanların, en ağır cezayı çarptırılmalarını isteyen Özkan, “Hayvanlara tecavüz edenlerin tüm aile fertlerinin, aile içi tecavüz açısından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından incelenmesini, gözetim altına alınmasını varsa çocuklarının da koruma altına alınmasını istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Hayvan Hakkı Savunucuları Hayvanlara Yapılan İşkence ve Tecavüzleri Ankarada Protesto Etti 2

Türkiye genelinde yaşanan vahşet ve tecavüzlerin önlenebilmesi adına, Orman ve Su İşleri Bakanlığınca caddelere, park ve bahçelere, Hayvanları Koruma Kanunu gereği, “Sokaklar hayvanların yaşam alanıdır, hayvanların barınmasını ve beslenmesini engellemek suçtur ve cezaya tabidir” yazılı afişlerin asılması gerektiğini belirten Özkan, Diyanet İşleri Başkanlığının da konu hakkında hutbe okutmasını istedi.

Özkan, “Belediyelerin, hayvanlarla ilgili kanunları yok sayarak, Türkiye genelinde yüz binlerce hayvanın yaşam haklarına tecavüz ettiği, tutanaklarla saptanmıştır. Belediyeler tarafından uygulanan bu yaşam hakkı tecavüzlerinin önlenmesi için belediyeler de yasa tasarısında ceza kapsamına alınmalıdır.” diye konuştu.

Grup üyeleri, taleplerine ilişkin, Aile ve Sosyal Politikalar, Adalet ve İçişleri Bakanlıkları yetkililerinden oluşan bir kurul oluşturması talebinde bulundu.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koşmaktan Yorulan At Cadde Ortasında Öldüöç

Koşmaktan Yorulan At Cadde Ortasında Can Verdi

Köpeği ile Beraber Almanyadan Ruyaya Traktörüyle Seyahat Eden Çılgın Taraftaröç

Köpeği ile Beraber Almanya’dan Rusya’ya Traktörüyle Seyahat Eden Çılgın Taraftar