Hayvan Hakkı Savunucuları: Galata Kulesi’ndeki Restorasyon Çalışması Durdurulsun!

Hayvan hakkı savunucuları Galata Kulesi’nde yapılan restorasyon çalışmasının üreme döneminde olan kuşları olumsuz etkilediğini iddia ediyor.

Galata Kulesi ebabil, serçe, güvercin gibi kuşların yuvalarına ev sahipliği yapıyor. Ancak kulede devam eden restorasyon çalışmalarının kuşları olumsuz etkileyeceği düşünülüyor. Konuyla ilgili endişelerini dile getiren Simurg Kuş Yuvası Derneği kulenin cephesindeki boşluklarda üreyen akkarınlı ebabil, ebabil, serçe, güvercin gibi ekolojik açıdan önemli olan kuş türlerinin üreme kolonileri, ciddi ve geri dönüşü olmayacak bir tehdit altında olduğunu belirtiyor.

Yuva yerlerine ulaşan insanların vereceği rahatsızlık ve stres, ebeveyn kuşların yuvalarını terk etmelerine, yavruların korkup yuvalarından aşağıya atlamalarına, gelmeyen ebeveynlere bağlı yavruların açlık ve susuzluktan dolayı ölmelerine sebebiyet vereceğini belirten hayvan hakkı savunucuları restorasyon çalışmasının sonbahara ertelenmisini talep ediyor.

Hayvan hakkı savunucuları bu restorasyon çalışmasının kıyıma dönüşmemesi için yetkililere seslerini duyurmaya çalışıyor. Sizler de Change.org üzerinden düzenlenen imza kampanyasına destek verebilirsiniz.

Türkiye’ye Gelen “Üst Düzey Misafirlere”, Hayvan Öldürme İzni!

Üniversite Kampüsünde Yaralı Halde Yavru Sansar Bulundu