in

Hayvan Hakkı Savunucuları Avustralya Konsolosluğu Önünde Eylem Yaptı

26 Ocak 2020 Pazar günü “Hayvan Özgürlüğü İnisiyatifi” ve “Veganizm Özgürlüktür” isimli gruplarının çağrısıyla toplanan hak ve özgürlük savunucuları, Avustralya’nın ülkede süregelen kuraklığı ve diğer türlere zarar verdiklerini bahane ederek binlerce yaban devesi ve milyonlarca kediyi öldürmesine karşı eylem yaptı.

50’den fazla aktivist ve katılımcının yer aldığı protestoda Türkçe-İngilizce döviz ve sloganlarla Avustralya’nın hayvan katliamlarını sonlandırması talep edilirken, kuraklık ve küresel ısınmanın en önde gelen nedenlerinden biri olan hayvan kullanımının faturasının yine hayvanlara kesiliyor oluşunun tam bir ikiyüzlülük olduğuna işaret edildi.

Taleplerinin Avustralya‘nın hayvan katliamlarını derhal sonlandırması olduğunu vurgulayan aktivistler yapılan basın açıklamasında: “Dünyanın en büyük kuş türü olarak tanınan Moalar, deniz Vizonları, Afrika Zebraları Kuaggalar, gülen Baykuş, Tazmanya Kaplanı, Japon deniz aslanı, Pinta adası kaplumbağası, Batı Siyah Gergedanı insan yüzünden bu gezegende nesli tükenmiş hayvan türlerinden sadece birkaç tanesidir. Şimdi Avustralya devletine bir sorumuz var: Doğrudan insan ya da insanın oluşturduğu şartlar sonucunda nesli tükenen hayvanlardan dolayı Avustralya devleti insanları da öldürmeyi planlamakta mıdır? Anlaşılacağı üzere bu sorunun yanıtı ‘hayır’ olacaktır. Peki türleri korumak için türleri yok edenleri öldürmek, özne ‘insan’ olunca bir seçenek olamayacakken; Avustralya devleti hayvanlara yönelik bu katliamları neden yapmaktadır?” dendi.

Hayvan Hakkı Savunucuları Avustralya Konsolosluğu Önünde Eylem Yaptı2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Basın açıklamasında ayrıca, gezegenin sıcaklık artışının en önde gelen nedenlerinden birinin hayvan kullanımıyken; insanı, hayvanı ve gezegeni önemsediğini söyleyen herkes için yegane seçeneğin vegan olmak olduğuna işaret edildi ve aynı anda hem gezegene hem kendimize hem de bu yeryüzünü paylaştığımız kendi hayatlarının öznesi konumundaki hissedebilir canlılar olan hayvanlara karşı vegan olmaktan daha iyi tek bir şey bile düşünülemeyeceği ifade edildi.

Hayvan Hakkı Savunucuları Avustralya Konsolosluğu Önünde Eylem Yaptı1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Depremden Korkup Kalp Krizi Geçiren Köpek Tosunöç

Depremden Korkup Kalp Krizi Geçiren Köpek Tosun

kartopu kadıköy

Elazığ Depreminde Yuvasız Kalan Köpeğe Kadıköy Belediyesi Kucak Açtı