in

Hayvan Dostu 10 Firma

‘Hayvan dostu firmalar’ en sevdiğimiz firmalar.

Sokakta yaşayan dostlarımızın bizlerin desteğine ihtiyacı var. Dernekler ve vatandaşlar sokak hayvanları için mücadele ederken bazen yetersiz kalabiliyorlar. Bazı hayvan dostu firmalar yaptıkları iş birlikleri ile ya da sosyal mesajları ile sokak hayvanları yararına kampanyalar düzenleyebiliyor.

İşte hayvan dostu firmalar:

Berrak Turşuları

Berrak Turşuları uzun yıllardır, sokak hayvanlarının tedavi ve bakımına destek oluyor. Üstelik fabrikalarında da sahiplendikleri canlara bakıyorlar.

Migros

Migros, marketlerinde son tüketim tarihi yaklaşan ürünleri sokak hayvanları için derneklere iletiyor.

CarrefourSa

CarrefourSa da tıpkı Migros gibi tüketim tarihi yaklaşan ürünleri sokak hayvanları için derneklere iletiyor.

Eti

Eti, HAYTAP Emekli Hayvanlar Çiftliğinin sponsorlarından birisi. Üstelik BenimO paketlerinde Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP), Encander Derneği ve Her Eve Bir Pati Derneği’ne(HEPAD) yer verdi.

benimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Getir

Getir daha önce sokak hayvanlarına tonlarca mama bağışında bulundu. Geçtiğimiz yıl 1-3 Ekim tarihleri arasında Getir uygulamasını akıllı cep telefonuna indiren herkes “Mama Gönder” butonuna basarak ücretsiz olarak mama gönderebilmişti.

454174

Enerjisa

Enerjisa kendi şantiyelerinin bulunduğu bölgelerde sokak hayvanlarına kısırlaştırma, tedavi ve mama desteğinde bulunuyor.

13042020175020 enerjisa1

Filli Boya

Filli Boya, barınakları boyayarak hayvanlara daha hijyenik ortam ve onlara yuvasını açmak isteyen ziyaretçilere temiz bir barınak sağladı.

002

Vodafone

Dükkanlarının önüne mama kapları koyan Vodafone  #BuMamaBenden etiketi ile paylaşım yapıldıkça mama kaplarının dolmasını sağlayan bir uygulama başlatmıştı.

BuMamaBenden1652019182025

Vestel

Vestel, pandemi döneminde servis araçları ile kuşlar, kediler ve köpekler için belirlenen noktalara mama bıraktı. Yardıma ve bakıma muhtaç engelli hayvanlara kullanım ömrünü tamamlamış ürünlerin parçalarından yürüteç tasarlayan Vestel, Manisa Hayvan Barınağı’ndaki engelli köpeklerin yürümesini sağladı. Ayrıca Vestel, Ben Robot Değilim projesi kapsamında elde kalan stant malzemelerinden de kedi-köpek evleri yaptı.

Vestelin Engelli Hayvanlara Yürüteç Sağladığı Proje Ödül Aldıöç

Kärcher

Alman temizlik firması her yıl ‘Hayvan Barınağı Temizleme Projesi’ni hayata geçiriyor.

Karcher Barınak Temizliği 2

MNG Kargo

Kargo esnasında patlayan mama paketlerini barınaklara bağışlayan MNG kargo yılın belirli zamanlarında, barınaklara mama göndermek isteyen bağışçıların kargolarını ücretsiz taşıyor.

78549069 2161881457244619 676939467788910592 o

Ekol Lojistik

“Biz virüs değil, sevgi bulaştırırız” mottosu ile proje başlatan Ekol Lojistik , İstanbul ormanlarında yaşam mücadelesi veren hayvanlar için mama hazırlıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gaziantep’te durdurulan araçtan makak cinsi maymun çıktı

Durdurulan Araçtan, Makak Maymunu Çıktı!

İstanbul’da Köpekleri Dövüştüren Caniler Yakalandı!

İstanbul’da Köpekleri Dövüştüren Caniler Yakalandı!