in

Hayvan Dostlarından Kedi Maskeli Protesto

İstanbul Maslak’ta bir plazanın giriş katında yer alan restoranın işletmecilerinin hamile bir kediyi çöp kutusuna atması, kedi maskesi takan bir grup hayvan dostu tarafından protesto edildi.

protesto-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İstanbul’da ünlü bir mekanın “müşterilerini kaçırdığı” gerekçesiyle çevredeki işyerlerinde çalışanların sahip çıktığı hamile sokak kedisini çöp kutusuna attığı iddiası geçen hafta haber olmuştu. İddialara göre İstanbul Maslak’ta Plaza’nın alt katında yer alan Q-Cook isimli restoranda çevre sakinlerinin baktığı kedi çöp kutusuna atılıp arabayla götürülmeye çalışıldı.

Bir kahve dükkanında otururken durumu fark eden bir müşterinin kedi arabaya atılacakken engel olduğu ve kediyi kurtardığı belirtildi. Kediyi kurtaran müşteriye restoran işletmecisi ve çalışanları tarafından da hakaret edilip “Pazartesiye kadar siz bir şey yapmazsanız ben yapacağımı bilirim” diyerek tehditte bulunulduğu iddia edildi.

Hayvan Dostlarından Maskeli Eylem

Bunun üzerine bir grup hayvan dostu, kedi maskeleri takıp ellerinde söz konusu kedinin fotoğrafının olduğu ve “Lütfen beni çöpe atmayın” yazılı kağıtlarla olayın yaşandığı restoranın karşısındaki kafeye oturup sessiz bir eylem gerçekleştirdi.

protesto-ajanimo2

Eylemi gerçekleştirenler eylemlerinin amaçlarını sosyal medya sayfalarından şöyle duyurdular: “Ne dev bir protesto, ne slogan, ne küfür, ne hakaret, ne konuşma vardı. Aksine kedi maskelerimiz takılı ve elimizde kağıtlarla sessiz bir eylem gerçekleştirdik. Sokak hayvanları için farkındalık kazandırmaya ve yaşanan olaya tepki çekmeye çalıştık. Sanırım bunda da başarılı olduk. Çünkü Q-Cook biz kendi halinde maskelerle oturan 5 hayvansever için polis çağırdı. Merak etmeyin, elbette hiçbir şey olmadı! Çünkü kimsenin mekanına girmedik, kimseye bir şey söylemedik, kimseyi rahatsız etmedik, kimseye hakaret etmedik. Hiçbir zaman şiddet, hakaret ve öfkeden yana olmadık, olmayacağız; Bu tarz girişimleri desteklemedik, desteklemeyeceğiz! Yaşasın pasif direniş, yaşasın öfkeye bulanmayan sevgi dolu insanlar, yaşasın hayvan-doğa-insan-sever canlılar ve yaşasın ışık işçileri…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

barinakta dugun 1 1

Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

okkes kopek 1 1

Dost Canlısı Ökkeş Şöhret Basamaklarını Hızla Tırmanıyor