in

Hayvan Besleyen Komşusuna “Pis Kokuyorsunuz” Diyen Adama Ceza

İzmir’de evinde hayvan besleyen komşusuna “pis kokuyorsunuz” diyen kişiye para cezası verildi.

Bornova‘da Mustafa Kemal Caddesi üzerinde bulunan apartmanda, evcil hayvan besleyen sakinler ile buna karşı çıkanlar arasında yaşanan tartışma, adliye koridorlarına taşındı.

Sorunu çözmek için yapılan apartman toplantısında da bir kez daha tartışma çıktı. Evlerinde iki kedi ve iki köpek besleyen Ayşe Ülkü ve eşi Ümit Ülkü, toplantıda; apartmandaki kokunun artezyen suyundan kaynaklandığını, bu suyun artık kullanılmaması üzerine de kokunun kalmadığını söyledi.

hayvansever komsuya pis kokuyorsunuz diyen kisiye cezaq3gSS7Eie0SPTNfp8uU9OA

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İddiaya göre apartman sakinlerinden Fikret P, hayvansever çifte yönelik, “Onlar insan değil, pisler, pis kokuyorlar” dedi.

Bu gelişme üzerine Ümit Ülkü ve eşi Ayşe Ülkü, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Taraflar savcılığın uzlaşma çağrısını kabul etmedi. Bunun üzerine savcı, Fikret P. hakkında, ‘hakaret’ suçundan dava açtı. İzmir 9’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık Fikret P.’nin savunmasını alıp, tanıkları dinleyen hakim ikinci duruşmada kararını açıkladı. Hakim, Fikret P.’ye, 93 gün adli para cezası verdi. Daha sonra da bu ceza, günlüğü 20 TL’den toplam bin 860 TL’ye çevirildi.

Apartman Yöneticisi de Hakim Karşısına Çıkacak

Aynı süreçte, Ümit Ülkü ve eşi Ayşe Ülkü’ye, sık sık uyarılar gönderdiği öne sürülen apartman yöneticisi veteriner hekim Saygun Ü. hakkında da, “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçundan dava açıldı. Apartman yöneticisi Saygun Ü’nün de İzmir 15’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacağı öğrenildi.

DHA

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Evcil Hayvan Besleme Tartışması Yaşanan Apartmanda “Pis Kokuyorsunuz” Krizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pencereye Çarpan Kuşu Suni Teneffüsle Hayata Döndüren Gerçek Bir Doktoröç

Pencereye Çarpan Kuşu Suni Teneffüsle Hayata Döndüren Gerçek Bir Doktor

yavrucinaslanı

Edirne’de Otomobilin Bagajında Yavru Çin Aslanları Bulundu