in

Hayvan Bakımevi Görüntüleriyle İlgili 2 Kişi Mahkeme Karşısında

Manisa’nın Saruhanlı ilçesindeki hayvan bakımevi görüntülerinden sonra görevli 2 kişinin yargılanma davası başladı.

dava2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Manisa‘nın Saruhanlı İlçesi‘nde 2014 yılında hayvan bakımevinde hayvan iskeletleri gören hayvanseverlerin suç duyurusu üzerine haklarında görevi ihmalden 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan bir veteriner ile bir bakımevi çalışanının yargılanmasına Manisa 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

dava3

Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Erbirliler ve bir grup hayvanseverin Saruhanlı Hayvan Bakımevi‘ndeki hayvan iskeletleri nedeniyle yaptıkları suç duyurusunun ardından yargılama süreci başladı. Manisa 3’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü ilk duruşmasında tanık ifadeleri dinlendi. Saruhanlı Hayvan Bakımevi’nde meydana gelen olayla ilgili 2 yıl sonra başlayan davaya, Manisa Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Reyhan Erbirliler, Hayvanlara Adalet Platformu Temsilcisi Avukat Mustafa Çakı ve tanıklar katılırken, veteriner hekim İ.K ve bakımevi çalışanı M.Ö. ise gelmedi.

Tanıkların dinlendiği duruşma, olayın meydana geldiği Saruhanlı’da devam etmesi için 19 Ekim’e ertelendi. Hayvanlara Adalet Platformu Temsilcisi Avukat Mustafa Çakı, veteriner hekim ve bir çalışanın görevi ihmal suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile yargılandığını söyledi. Davanın örnek olacağını ifade eden avukat Çakı, “Davanın açılmış olması bile örnek bir karardır. Bundan sonra belediyelerin bakımevlerinde çalışan veteriner hekim ve çalışanlar görevlerini ihmal ettiklerinde ya da hayvanlara kötü davrandıklarında adaletle yüz yüze geleceklerini görecekler” dedi.

dava-on

Tanık İfadelerindeki Detaylar

Saruhanlı Hayvan Bakımevi’nde gördükleri manzaraları anlatan tanıkların ifadeleri vicdanları sızlattı. Tanık ifadelerinde kafesler içinde çürümüş hayvan ölüleri, öldükten sonra yakılmış hayvanlar, kurtlanmış yiyecekleri hayvanların yemeye çalıştığı gibi detaylar yer aldı. Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Erbirliler, bakımevinde gördükleri manzara ardından AK Partili Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, hem de bakımevi çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ancak, belediye başkanının yargılanmasına izin verilmediğini söyledi. Bakımevi çalışanlarının yargılanmasına izin verilmesinin kendileri için güzel bir gelişme olduğunu kaydeden Erbirliler, davayı sonuna kadar takip edeceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fhhdh

Ünlü Jokey Ömer Kaya Hayatını Kaybetti

esrar hayvan5

Esrar İnsanlardan Sonra Hayvanlar için de İlaç Olacak mı?