in ,

HAYTAP, Gaziantep’te Yapılan Barınağı Ziyaret Etti

HAYTAP, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından, Gaziantep’e 25 km uzaklıktaki Burç Yazıbağ’da yapılmakta olan Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Yaşam hakkına saygılı belediyecilik anlayışından uzak olan yerel yönetimler, kentin sakini olan evsiz sokak hayvanları ile birlikte yaşanabilir kentler inşa etmek, kentin ulaşılabilir noktasına hayvan hastaneleri yapmak yerine, şehrin uzağına barınaklar inşa etmeye ve bunu da “iyi bir iş” yapmış gibi pr malzemesi yapmaya devam ediyorlar. O belediyelerden biri de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi… Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü iş birliğinde hizmete alınacak Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi için çalışmalar sürerken Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu temsilcilerini Gaziantep’te ağırladı. Ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep AK Parti Milletvekili Derya Bakbak, HAYTAP İstanbul Saha Koordinatörü Zuhal Arslan, HAYTAP Antalya Temsilcisi Özgür Erkan, Gaziantep ve Kilis Veterinerler Odası Başkanı Meltem Peri ve Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Daire Başkanı Celal Özsöyler bulundu.

turkiye nin en buyuk hayvan barinagina haytap destegi 4 ajanimo 5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Yeni yapılacak tesis, mevcut barınakla beraber faaliyet gösterecek. Tesiste kedi ve köpekler için ayrı bölümler oluşturulurken, daha ferah bir alan yaratılacağı beyan ediliyor. Yeni Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ameliyat alanları, bakım odası, yoğun bakım üniteleri, hasta hayvanlar için karantina bölgeleri ve yiyeceklerin muhafazası için soğuk hava depoları bulunacağı ifade ediliyor.

turkiye nin en buyuk hayvan barinagina haytap destegi 4 ajanimo 2

Konu hakkında ziyaret sonrası açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Gaziantep’i hayvan dostu bir şehir, bu ülkeyi de, hayvan dostu bir ülke yapmak istiyoruz. Uluslararası alanda yapılması gereken ne varsa belediyeler birliği olarak hazır bulunuyoruz.”

turkiye nin en buyuk hayvan barinagina haytap destegi 4 ajanimo 6

HAYTAP İstanbul Saha Koordinatörü Zuhal Aslan da Gaziantep’in hayvan dostu bir kent olduğunu hep duyduklarına dikkat çekerek, “Buradaki ziyaretimizle de bu algıyı somutlaştırmış olduk. Gözlerimizle nasıl işlerin yapıldığına şahit olduk. Gaziantepli gençler de hayvan hakları konusunda çok hassaslar. Bu da şehir için önemli bir artı” diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Triatlon Yarismasinda Denize Atlayan ve Yorulan Kopegi Deniz Polisleri Kurtardi

Triatlon Yarışmasında, Atletlerle Aynı Anda Denize Atlayan Köpek Yarışı Tamamlayamadı

30 Yillik Esnaf Kafesinde Yavru Kargaya Bebek Gibi Besliyor 2

Onun Duygusal Hayvanı Bir Karga