in

HAYTAP: “Daha Fazla Hayvan Dostumuza Acil Değilse Destek Olamayacağız”

Hayvan Hakları Federasyonu ekonomik dalgalanmadan etkilendeğini söylyerek artık daha fazla hayvana destek veremeyeceğini açıkladı.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik dalgalanma sadece insanları değil hayvanları da etkliyor. Doların 7 lirayı gördüğü şu günlerde, dolar üzerinden işlem yapılan mamalara ve tıbbi ilaçlara zam gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) da ekonomik dalgalanmadan etkilendiğini belirterek artık daha fazla hayvana yardım edemeyeceklerini duyurdu. İşte o açıklama:

“Haytap kurulduğu günden beri böylesine büyük bir ekonomik kriz içine girmemişti. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik dalgalanmadan maalesef hayvan dostlarımız da son bir ayda etkilenmeye başladı.

Tüm stklardan daha fazla ödeme yaptığımız veteriner kliniklerine rağmen , bağışların düşmesi nedeniyle artık daha fazla hayvan dostumuza çok ama çok acil bir durum olmadığı sürece destek olamayacağız.

Her ürüne zam gelen bir ortamda sadece bağışlara zam gelemiyor. Çünkü bu gönüllü işi , gönüllü desteği.

Haytapshop üzerinden kendi hayvanına ithal mama alanlar yerliye , yerli mama alanlar ise tamamıyla alımı durdurdu. Düzenli bağışlarımız ise son bir ayda tamamıyla azaldı. www.sosrooms.som üzerinden otel rezervasyonu yaptıranlar da tatillerinden kestiler. Kurumsal destekler kendi pozisyonlarını önce görmek isteyen şirketler açısından büyük kısmı ise alındı.

Bize verilen destekler ise ağırlıklı olarak sanal alemdeki söylemlerde ve akıl vermelerde daha yoğunlaştı.

Devletten aldığımız destek olmadığı gibi tam tersine bizzat devlete her ay kdv- sgk- mtv -muhtasar-kira stopaj- vs gibi onlarca vergi kalemini devlete ödediğimizi anımsatalım. Hem devletin yapması gereken boşlukları doldurmaya çalışıp üzerine de bu kadar vergi vermek belimizi daha da büküyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi Yaşı Nasıl Hesaplanıröç

Kedi Yaşı Nasıl Hesaplanır?

sul altı ajanimo

Deniz Altında Çekilmiş Etkileyici Fotoğraflar