in

HAYKURDER’den Çin’e “Yulin’i Durdurun” Çağrısı!

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği tarafından Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Türkiye Büyükelçisi Deng Li’ye yazılan mektupta her yıl binlerce köpeğin insanlık dışı işkencelerle öldürüldüğü Yulin Festivali’nin durdurulması istemli bir mektup gönderildi.

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği tarafından Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Türkiye Büyükelçisi Deng Li’ye yazılan mektupta her yıl binlerce köpeğin insanlık dışı işkencelerle öldürüldüğü Yulin Festivali’nin durdurulması istemli bir mektup gönderildi. HAYKURDER, Çin Devlet Başkanı ile paylaşılmak üzere Büyükelçi Deng Li’ye gönderdiği açık mektubu sosyal medya hesaplarında da paylaştı. Mektupta festivale devam edilmesi halinde bunun uluslararası bir boykotla karşılık bulacağı vurgusu yapıldı.

 

 

İşte O Mektup:

 

Sayın Deng Li;
Çin Halk Cumhuriyeti Olağanüstü ve Tam Yetkili Türkiye Büyükelçisi

Ülkenizde, Dünya’nın her yanından ve ülkeniz vatandaşlarının büyük bir bölümünden oluşan tepkilere rağmen her yıl gerçekleştirdiğiniz ve adına festival dediğiniz vahşet ne yazık ki tüm tepkilere rağmen bu yıl da gerçekleştiriliyor.

 

10 gün sürecek olan bu acımasız katliamlarda 10 bin kadar köpeğin işkence altında ve insanlığa aykırı yöntemlerle katledileceğini biliyoruz.

 

Adına festival dediğiniz bu rezil organizasyonda binlerce köpek canlı canlı kaynar su kazanlarının içine atılıyor, canlı canlı derileri yüzülüyor, kaynak makineleri ile canlı halde kızartılıyor. O köpeklerin acı çığlıkları tüm dünyada yankılanırken devletiniz bu vahşete destek veriyor.

 

Ülkenizde gerçekleşen bu rezaletle kirlettiğiniz insanlıktan sizin adınıza utanç duyuyoruz. Binlerce kilometre ötede acımasızca ve türlü işkencelerle katlettiğiniz O köpeklerin acısını hissediyoruz. Festival olarak nitelenen bu vahşet vicdanları sızlatıyor.

 

Katledilmesine devletinizin göz yumduğu köpeklerin acıyı hissedebilen, sizler-bizler gibi duyguları olan birer canlı olduğunu size hatırlatmak isteriz.

 

Festival adı altında gerçekleştirilen insanlık dışı bu şiddeti yasal tedbirlerle durdurmadığınız takdirde bunun tüm dünyada bir boykot çağrısıyla karşılık bulması kaçınılmaz olacaktır.

 

Yapılan bu acımasız katliamı kınadığımızı ve bir an önce durdurulmasını arzu ettiğimizi bildirir, hissiyatımızı ve hassasiyetimizi anlayarak ve katılarak devlet liderlerinizle paylaşmanızı temenni ederiz.

 

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bazısı öldürülüp bir köşeye atılmış bazıları açlıktan bitkin düşmüştü. Görenler bu acı manzara karşısında hayrete düştü.öç

Konya’da 15 Köpeği Öldürdüler!

Sokak Sokak Gezerek Kedilere İşkence Yapanı Arıyoröç

Sokak Sokak Gezerek Kedilere İşkence Yapanı Arıyor