in

Haydar Dümen’in Tavuk Davası

Cihangir‘de yaşayan yönetmen Kutluğ Ataman, hayvan sevgisiyle bilinen komşusu Haydar Dümen’in bahçesinde beslediği tavuk, horoz ve kazlar yüzünden uyuyamadığını söyledi ve Dümen’e 100 bin liralık tazminat davası açtığını açıkladı. Sosyal medyanın gündemine oturan bu haber, yeni bir tartışma konusunu gündeme getirdi: “Şehirde hayvan beslemek de mi yasak?”

haydar-ataman-ajanimo-öne-çıkan-görsel

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ünlü yönetmen Kutluğ Ataman, İstanbul Beyoğlu’nda aynı sokakta oturduğu nöroloji ve psikiyatri uzmanı Haydar Dümen ile eşine tazminat davası açtı. Dümen çiftinin evinin bahçesindeki büyük kümeste horoz, tavuk, kaz ve kargadan oluşan 25-30 hayvan beslediğini anlatan Ataman, “Hayvanların çıkardığı sesler nedeniyle geceler boyu uykusuz kaldım ve tedavi oldum. Pencereyi açtığımda kokudan duramıyorum. Domuz gribi ve kuş gribi gibi hastalıkları bana bulaştırabilecekleri düşünüldüğünde tehdit daha çok artıyor” dedi. Ataman, hayvanların uygunsuz saatlerde ötmeleri nedeniyle yüksek konsantrasyon gerektiren mesleğini icra edemediğini, Zabıta Müdürlüğü’ne 3 kez şikâyette bulunduğunu da kaydetti ve 100 bin lira tazminat istedi.

haydar-ataman-ajanimo-1

Tüm bu tartışmalar gerçekten şehir hayatının kuralları var mıdır?, Hayvan beslemenin kriteri nedir? gibi soruları akıllara getirirken her fırsatta hayvan sevgisini dile getiren Haydar Dümen ise Ataman’ın iddialarına şu yanıtı verdi: “Hayvanlar ve kümesleri bakımlıdır. Tavukların gürültüsü olmaz. Zabıta yasal işlem yapılmasına gerek olmadığına karar vermiştir. Kanatlı hayvan beslemenin suç olmadığı söylenmiştir. Uykusuzluğu ve rahatsızlığı var idiyse bize şifahi olarak söyleseydi bu konu radikal olarak tümden kapanır, tavuklar da bir biçimde formüle edilirdi. Kısa süre sonra tavuklar Selimpaşa’ya gönderilecektir.”haydar-ataman-ajanimo-2

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

jesper kedi ajanimo görsel

Maceraperest Kedi Jesper’ın Hayatını Kıskanacaksınız

besir

Kedili Yaşama Giden Yol