in

Hayatını Kurtardığı Kediyi Sahiplendi

Kağıthane’de yaşayan Gaye Kırkın, oturduğu binanın çatısında mahsur kalan kediyi fark edip belediye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekiplerin kediyi sıkıştığı yerden kurtarmasını sağlayan Kırkın, yetkilileri arayarak tedavisi yapılan kediyi, sahiplendi.

Nurtepe Mahallesi’nde sahipsiz bir kedi Gaye Kırkın‘ın oturduğu binanın çatısında mahsur kaldı. Kırkın Kağıthane Belediyesi Veterinerlik Servisi’ne olayı bildirmesinin ardından belediye ekipleri olay yerine gelerek kediyi mahsur kaldığı çatıdan kurtardı. Olayın ardından kurtarılan kedi belediye ekiplerince Kağıthane Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilerek gerekli tedavi ve muayenesi yapıldı. Kırkın olay sonrası belediyeyi arayarak kediyi sahiplenmek istediğini bildirdi. Bunun üzerine ekipler kedinin gerekli tedavi ve bakımını yaptıktan sonra yeni yuvasına teslim etti.

5a4df428eb10bb1cccee1e99

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kırkın ve ailesini Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç da evinde ziyaret ederek tebrik etti. Kılıç ziyaret sırasında Kırkın ailesine kedi maması, kedi evi ve mama kapları hediye etti. Kent Konseyi Başkanı Meryem Tekbıyık, Kağıthane Hayvanseverler Meclisi Başkanı Ebru Kaleli, Belediye Başkan Yardımcısı Şaban Demirel de ziyarette hazır bulundu.

Screenshot 2

Ziyaretin ardından açıklama yapan Kılıç ise ziyarette Kırkın ailesini örnek davranışlarından dolayı tebrik ederek, ”Sokaktaki can dostlarımızı kışın ayazından yazın sıcağından korumak için yoğun gayret içerisindeyiz. Böyle duyarlı vatandaşlarımızın bu tür örnek davranışları, bizi daha gayretli olmamız konusunda teşvik ediyor. Kağıthane’de sadece insan odaklı değil, tabiatındaki tüm canlıları içine alan bir yönetim anlayışını benimsedik. Gaye hanımın bu davranışının herkese örnek olmasını diliyorum” dedi.

Hayatını kurtardığı kediyi sahiplendi1

Kırkın ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ”Bu olay vesilesiyle ilk kez evimizde hayvan besliyoruz. Başkanımız Fazlı Kılıç’ın ziyareti ve ilgisi bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haliç Üniversitesinin Köpeği Bal Neredeöç

Haliç Üniversitesi’nin Köpeği Bal Nerede?

Kağızman Belediyesi Sokak Ortasında Katliam Yaptıöç

Kağızman Belediyesi Sokak Ortasında Katliam Yaptı!