in ,

Hayatını Kurtaran Kahvecinin Yanından Ayrılmayan Kumru

Burhaniye ilçesinde, yuvasından düşen kumru yavrusu yarasını tedavi eden kahvehane işletmecisii Cengiz Uygun’un dükkanından ayrılmıyor.

İlçe merkezine 9 kilometre uzaklıktaki Pelitköy mahallesinde kahvehane işleten 39 yaşındaki Cengiz Uygun, bundan 6 ay önce kahvehanenin önündeki çınar ağacının dibinde bulduğu tüylenmemiş kumru yavrusuna sahip çıktı. Yaralı olan hayvanı tedavi eden ve büyüten Uygun, ona çay ocağının yanında yer ayırdı. Büyüyen kumru, kahvehaneyi terk etmedi ve kahvehanenin sevgilisi oldu.

kumru

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kumruyu çok sevdiğini anlatan 2 ocuk babası Uygun, “Bu iki günlüktü çınar ağacında düştüğünde. Bunun yaralarını tedavi ettik ve şeker kutusu içinde besleyip büyüttük. Bu hale getirdik. Kahvenin maskotu oldu. Canı sıkıldığı zaman dışarı çıkıp gezip gezip geliyor. Dışarıda dolaşıp geliyor. Ama, ayakları sakat. Ayaklarını tedavi ettiremedik. Kardeşi vardı. Çınar ağacından düştüğünde onu kedi kaptı. Bunu kapmadan aldık. Burada insanların masalarına gidiyor. Yemek yerken insanların kırıklarından yiyor. Bu şekilde kahvehanede barınıyor. Onu herkes çok seviyor” dedi. Osman Can da, “Kumru yaralı gelmişti. Burada ona bakıp büyüttüler. Hayvancık burada duruyor. İşte sobanın yanında sıcacık yaşayıp gidiyor. Biz de onu çok seviyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanının Bebek Arabasında Gezdirdiği Bıdık İlk Adımlarını Atmaya Başladıöç

İnsanının Bebek Arabasında Gezdirdiği ‘Bıdık’ İlk Adımlarını Atmaya Başladı

Dükkanın Önündeki Köpeklere Süpürge ile Masaj Yapan Esnaföç

Dükkanın Önündeki Köpeklere Süpürge ile Masaj Yapan Esnaf